Pravidla, díky kterým naučíte papouška mluvit

Investovali jste do papouška a stavebnice Aluhobby, ze které jste postavili papouškovi ptačí klec či venkovní voliéru? Pak vás jistě napadá otázka, jak ho naučit mluvit. Papouškové jsou v posledních letech velice oblíbenými domácími mazlíčky a řada chovatelů si klade za cíl je naučit mluvit. Jsou to přece jenom zvířata, která mohou s člověkem komunikovat. A mít doma takového mluvícího papouška, to je velká věc! Mezi papoušky se najdou druhy, které mají lepší předpoklady pro mluvení. Jsou inteligentnější než ostatní druhy, navíc mají masitý jazyk. Zkušení pěstitelé by ještě dodali, že čím větší pták je, tím více slov se dokáže naučit. Mezi více inteligentní druhy patří například pyrury, také senegalci nebo amazoňani či loriové. Máte jednoho takového papouška doma? Přinášíme vám několik pravidel, díky kterým naučíte svého okřídleného společníka prvním slovům.

Pravidla, díky kterým naučíte papouška mluvit

  1. Základem všeho je trpělivost. Papoušek nezačne mluvit po několika dnech ani po několika týdnech. Někdy to trvá celý měsíc, než ze sebe vydá hlásku.
  2. Chcete papouška naučit konkrétní slovo? Musíte mu ho opakovat s klidným a vlídným hlasem. Nezapomeňte na zřetelné a pečlivé vyslovování.
  3. Vyučování papouška přesuňte ideálně na odpoledne nebo na večer. V této době je papoušek nejvíce v klidu. Samozřejmě nezapomeňte vypnout rádio a televizi.
  4. Při učení papouška novým slovům pamatujte na to, že papoušci si umí spojit jednotlivé situace se slovy. Tudíž ho můžete naučit, jak přivítat návštěvu, jak pokárat dítě nebo jak popřát dobrou noc. Dokonce ho můžete naučit poděkovat, když mu dáte pamlsek!
  5. Papoušci jsou skvělými imitátory zvuků, což znamená, že se vám během dne může celým bytem nebo domem rozeznět siréna nebo nepříjemný budík. Na vině bude pravděpodobně váš papoušek, který tak žádá o trochu pozornosti.

Publikováno: 28. 06. 2020

Kategorie: Domácí mazlíčci a zvířata

Autor: administrator