Pro opravy kanalizace používejte speciální techniku

V dnešním světě moderní technologie zasahují do všech oblastí, dokonce i do natolik specifických, jako jsou opravy kanalizací. Pokud se specializujete na instalaci odpadních systémů v budovách, opravy kanalizačního vedení a další přidružené služby, zcela jistě se neobejdete bez speciální techniky. Jestliže však používáte desítky let staré přístroje, měli byste zapřemýšlet nad revitalizací vybavení. V následujících řádcích vám prozradíme, bez jaké techniky se neobejdete při čištění kanalizačních systémů.

Výkopovým pracím dávno odzvonilo

Stále se opravy kanalizace provádí manuálně, a tak potřebujete pracovníky provádějící výkopové práce, případně si objednáte externí společnost, jež vám výkop zrealizuje. Počítejte však s tím, že vás výkopové práce vyjdou na nemalé peníze. Jakmile však obměníte arzenál, jenž používáte k rekonstrukcím kanalizačních systémů, obejdete se bez výkopů. Do popředí se postupně prodírají bezvýkopové opravy kanalizace, a tak je ve vašem okolí můžete jako první dělat vy, což bude zároveň vaše konkurenční výhoda. Samotné kouzlo spočívá ve využití takzvaného lineru. Jedná se o rukáv, jenž na základě chemické reakce dostane tvar porušené kanalizace, a tím ji dokonale nahradí. Ze statistického výpočtu získáte potřebné parametry, jako je tloušťka stěny. Dále byste neměli opomíjet ani profil trubky, stupeň poškození či výšku spodní vody. Jakmile opravu dokončíte, sáhnete po zařízení pro tlakové zkoušky měřící vzduch a vakuum.

Kdo nabízí výše uvedené vybavení?

Techniku, o které jsme se zmínili, má v produktovém portfoliu společnost IBOS. Uspokojí vás, ať už hledáte monitorovací, sací, vysokotlakou či recyklační techniku. Dokonce se stane vaší prvou rukou v případě, že hledáte dodavatele mobilních toalet, vysokotlakého příslušenství a detektorů. Zaměření firmy je opravdu rozličné a široké.

Publikováno: 02. 08. 2018

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator

Tagy: opravy kanalizace