Zabezpečit dům není složité. 3 způsoby, jak z něj udělat hrad

Přestěhovali jste se do nového domu, zařídili si ho podle svého nejlepšího vkusu, ale necítíte se v něm příliš bezpečně? Podle statistik vykradených nemovitostí přibývá a myslet na kvalitní zabezpečení tak rozhodně není mimo mísu!

1. Bezpečnostní dveře

Mříže sem, alarm tam – ale v prvé řadě byste neměli zapomenout na dveře. Pořiďte si bezpečnostní (včetně bezpečnostního kování), protože podle statistik (jak známo, většinou nelžou) probíhá více než třetina vloupání vchodovými dveřmi. Silné by samozřejmě měly být také rámy. Pokud jsou vám sympatické moderní vychytávky, neváhejte s vyladěním vchodu o několik praktických prvků – chytré zámky a digitální kukátko. Díky kukátku návštěvníka uvidíte i době, kdy budete na zasloužené dovolené – na svém mobilním telefonu v příslušné aplikaci.

2. Zabezpečení oken

Když se dovnitř nedostanou dveřmi, pravděpodobně to zkusí okny. Od standardních oken bohužel z výroby nelze čekat závratné vlastnosti, a tak vám nezbude, než je vylepšit. Sázkou na jistotu jsou mříže, nicméně existují i další možnosti: bezpečnostní folie mohou zloděje také zdržet a přístup k oknům mu velmi znesnadní trnitý keř. Pro jistotu dejte do oken senzory, které vám případné rozbití okamžitě ohlásí. Tip: Myslete také na zabezpečení garáže, právě ta patří mezi nejčastější slabá místa jinak dobře zabezpečených domů.

3. Budiž světlo (v okolí domu)

Kriminální živly nemají rády, když je při „práci“ někdo vidí, a proto je moudré okolí domu dostatečně osvětlit. Využijte možnosti moderních venkovních LED lampiček na solární nabíjení, které se zapínají pomocí čidla pohybu. Čím více jich umístíte, tím lépe pro vás. Naprostá většina zlodějů či vandalů nebude riskovat odhalení a raději se vydají jinam. A co dál? Samozřejmě se nabízí mnohem více možností – dočíst se o nich můžete například v tomto článku o zabezpečení domova. Článek vznikl ve spolupráci s partnerským magazínem radyprovsechny.cz.

Publikováno: 02. 12. 2020

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator