Proč je důležité pravidelně čistit kávovar?

Bez dobré kávy si už začátek dne ani neumíme představit. Jenže o kávovar je třeba pravidelně pečovat. Jak a kdy se obrátit na profesionální servis?

Teprve ranní kávou může den začít

About Coffee: Bez šálku dobré ranní kávy si den neumíme ani představit. A jak je skvělé, když si během dne můžete dopřát nejrůznější kávové speciality v teple domova! To je pak den mnohem příjemnější. Ale aby vaše káva chutnala vždy skvěle, musíte svému kávovaru zajistit pravidelnou domácí údržbu i pozáruční odborný servis.

Jak na domácí čištění kávovaru:

· Vyjměte nádobu na vodu a sundejte víko. · Vyjměte trysku s trubičkou na mléko. · Ponořte vše do vlažné vody s rozpuštěným čističem dle pokynů výrobce. Kromě pravidelného čištění karafy je důležité čistit zásobník na kávovou sedlinu, mřížku, odkapávací tácek a zásobník na vodu. Všechny části umyjte vlažnou vodou. Neodnímatelné části omyjte vlhkým hadříkem a poté utřete do sucha. Pravidelně kávovar odvápněte vhodnou odvápňovací tabletou dle pokynů výrobce.

Profesionální servis kávovarů

U pozáručních modelů doporučujeme pravidelně každé 1 - 2 roky nechat kávovar servisovat v našem odborném středisku. V Plzni a okolí si u vás kávovar zdarma vyzvedneme. Ze vzdálenějších měst nám jej stačí poslat kurýrem. Nejdříve kávovar napojíme na diagnostiku a případné závady vám obratem zavoláme. Záleží na vás, zda kávovar budete chtít opravit, nebo vám jej v původním stavu vrátíme zpět. Opravy provádíme do 3 dnů. Pravidelný servis kávovarů DeLonghi spočívá v kontrole, údržbě, chemickém čištění a odvápnění vnitřních částí, seřízení a broušení mlecích kamenů, výměně těsnění a závěrečné tlakové zkoušce přístroje. U modelů, které se již nevyplatí opravovat, doporučujeme výměnu za naše repasované nebo zánovní kávovary s minimálně roční zárukou, které u nás pořídíte za výhodné ceny.

Publikováno: 27. 09. 2023

Kategorie: Recepty

Autor: administrator