Proč mít doma šicí stroj?

Dříve býval běžnou součástí každé domácnosti, na přelomu nového milénia z vlastnictví žen zmizel, aby po dvaceti letech znovu zažil svou renesanci. Řeč je o šicím stroji, který je vhodný pro laické i profesionální použití. Šicí mašiny, overlocky a coverlocky zažívají boom a spolu s nimi i nejrůznější kreativní kurzy a tvůrčí skupiny. Ženy opět objevily kouzlo umění vlastní výroby oděvů. Mít po ruce šicí stroj je velkým bonusem, který ocení celá rodina. Už nikdy vás nezaskočí příliš dlouhé kalhoty, roztržená košile nebo prošoupaná kolena u dětí. Žena, která vládne jehle a niti, je to nejlepší manželkou a maminkou do nepohody. Ženu, která to dokáže na šicím stroji, je třeba na rukou nosit.

Lada nevyjde z módy

Mít doma šicí stroj je investicí, která se neztratí. Šicí stroj Lada L30 je díky své značce stálicí, který milovaly už naše babičky. Disponuje 23 stehy v základní nabídce, poloautomatickým šitím čtyř knoflíkových dírek, možností šití dvojjehlou pro ozdobné šití, vestavěným kvalitním LED osvětlením pracovní plochy a celokovovou vnitřní konstrukci. Na šicí stroj je poskytována pětiletá záruka.

K čemu slouží overlock?

Zkušenější švadlenky zcela jistě nepohrdnou overlockem, který dokáže sešít, začistit, obnitkovat a oříznout v jednom úkonu. Ušetří vám čas, práci i námahu. Overlock na první pohled poznáte podle velkého počtu nití. Standardně mívá čtyři nitě navíjené na velkých špulkách. Díky této úpravě a způsobu šití jsou švy ušité overlockem mnohonásobně pružnější.

Rady pro začátečníky

Pro všechny dámy, které do tajů šití teprve pronikají, se doporučuje účast na kurzech šití pro začátečníky. Vědomosti zde nabyté se vám budou hodit po celou dobu tvoření, naučí vás pracovat se střihy, provádět údržbu mašiny a zasvětí vás do pravidel stehové a zapošívací techniky.

Publikováno: 01. 10. 2020

Kategorie: Dílna a hobby

Autor: administrator