Stavíte dřevostavbu do 1,5 milionu? Víme, jak bude vypadat

Hledáte pro své nové bydlení opravdu levnou dřevostavbu a váš rodinný rozpočet nepřesahuje částku 1,5 milionu korun? I s tímto rozpočtem postavíte slušně vypadající dům, který nabídne komfort moderní novostavby za rozumné peníze.

Dřevostavba do 1,5 milionu

Levná dřevostavba se stává jakýmsi fenoménem u mladých rodin s dětmi, kteří nemají možnost koupi velkého domu, přesto však chtějí bydlet ve svém. Hlavně v novém domě. Ideálně v nové čtvrti na okraji vesnice blízko velkého města. Levná dřevostavba do 1,5 milionu korun je postavena ze základních stavebních materiálů v dispozici 3 + kk až po 5 + kk, ale to spíše výjimečně. V této cenové kategorii lze pořídit kvalitní dřevostavbu na klíč s užitnou plochou od šedesáti do devadesáti metrů čtverečních. K dispozici jsou primárně přízemní bungalovy. Při troše hledání najdete i patrový dům.

Výhody bungalovu

Dřevostavba v podobě bungalovu má své nesporné výhody. Propojení interiéru s venkovním prostředím a absence schodiště. To jsou aspekty, které ocení rodiče malých dětí i starší investoři. Pokud zvolíte rozumnou vnitřní dispozici, tak dětský pokoj může být umístěn do vzdálenějších částí domů. Tím se navzájem neruší obyvatelé domu.

Jak je to u patrových domů

Pokud se rozhodnete postavit si patrový rodinný dům s rozpočtem do 1,5 milionu korun, musíte počítat s menší zastavěnou plochou a obecně menšími pokoji. Obvykle se v této cenové kategorii nenachází spíš, úložná komora nebo technická místnost.

Projekty bungalovů do 1,5 mil.

Stavební firmy nabízí investorům výběr z mnoha rodinných domů v této cenové kategorii. Kvalitní firmy vám umožní upravit vnitřní dispozice. Za tyto úpravy si ovšem musíte připlatit. Stejně tak musíte počítat s vyšším rozpočtem, pokud se stavba nachází na nestandardním typu pozemku. To znamená, že máte například kaskádovitý nebo kopcovitý terén.

Co obsahuje levná dřevostavba do 1,5 mil

Levná dřevostavba se vyplatí v případě, pokud si ji necháte zhotovit na klíč. V tomto ohledu záleží na vybrané firmě, co všechno bude obsahovat při předání díla. Pro představu: v cenové kategorii u dřevostaveb na klíč do 1,5 mil. nebude kuchyňská linka a podlahová krytina. Okna a dveře budou plastová. Pokud bude obsahovat umyvadlo, podlahu, kotel, záchod a vanu, půjde o ty nejlevnější produkty. Co získáte určitě, je moderní difúzně otevřená skladba stěn. Navíc je nespornou výhodou rychlost stavby, která je dána suchou výstavbou. Od podpisu smlouvy může uběhnout jen několik málo měsíců a můžete se stěhovat. Výhoda u levných dřevostaveb je bezesporu pevná cena, která ve výsledku nebude obsahovat "nepředvídatelné výdaje." Dříve, než podepíšete smlouvu s dodavatelem vaší dřevostavby, doporučujeme vám důkladně si přečíst ceník a nabízené služby!

Publikováno: 27. 03. 2021

Kategorie: Reality | Reality

Autor: administrator