Proč vytápět tepelným čerpadlem? Zjistěte výhody

Přemýšlíte nad tím, jakými způsoby je možné vytápět váš byt? Pokud ano, jistě jste se už setkali s možností, jakou jsou tepelná čerpadla. Podívejme se proto na několik klíčových výhod, které se k nim vážou. Hned na úvod se musíme zaměřit na širokou nabídku možností. Zde doporučujeme společnost Klima Rapid, která dnes patří mezi špičkové dodavatele daných čerpadel. Díky tomu se dostáváme k první výhodě, kterou je kvalita produktů. Zvláště ve spojení se značkami, které tento dodavatel nabídne. Jde o:
  • Panasonic
  • Midea
  • Daikin Altherna

K dispozici jsou různé výkonnostní řady

Zůstaneme-li ještě i nabídky společnosti Klima Rapid, musíme se dotknout také pozitiv, která souvisejí s výkonem. Ten se může pohybovat v rozmezí od 4,5 do 16 kW. Na své si tak přijdou obyvatelé menších i větších domů. Dobrou volbou je v daném směru třeba řada Panasonic Aquarea, která je k dispozici ve třech hlavních provedeních. Jedná se o nízkoteplotní a vysokoteplotní čerpadlo, stejně jako T-CAP čerpadlo.

Jistotou je minimální spotřeba

Tím hlavním důvodem, proč se na tepelná čerpadla zaměřit, je především ekonomika provozu a tedy i samotného vytápění. Varianty označované jako vzduch-voda se totiž pyšní tím, že většinu potřebné energie přijímají bezplatně – z venkovního vzduchu. Taková jednotka tak využívá jenom malé množství elektřiny pro svůj provoz. Zbytek využitelné energie je zdarma, z okolního prostředí. Ideální, jak konečně ušetřit náklady.

Nejenom pro vytápění, ale i ohřev TUV

I když se v souvislosti s tepelnými čerpadly mluví jenom o úspoře, neměli bychom zapomínat také na jejich všestrannost. Opět je dobré zmínit řadu Panasonic Aquarea. Jednotlivé typy jsou vhodné jak na vytápění, tak i ohřev běžné vody, kterou používáte na mytí nádobí, nebo osobní hygienu. Navíc jsou dostupné i takové modely, u kterých není třeba využívat záložní elektro ohřev. Ať už tedy hledáte náhradu za váš stávající kotel, nebo přemýšlíte na variantou určenou do novostavby, oslovte společnost Klima Rapid. Ta se nepyšní jenom bohatým výběrem, ale také odborníky, kteří vám poradí.

Publikováno: 29. 08. 2015

Kategorie: Finance | Energie

Autor: administrator