Moderní LED osvětlení: Ušetřete díky němu tisíce korun a nejen to!

Kdo šetří, má za tři. Pokud jen neradi zbytečně vyhazujete peníze, zvažte výměnu stávajících světelných zdrojů za LED osvětlení. Moderní technologie zažívá v posledních letech boom, a to nejen v soukromé sféře, ale i na veřejných prostranstvích a ve firmách. Hlavní výhodou je finanční úspora, která se v běžné domácnosti může vyšplhat až na na několik tisíc korun ročně. K dalším benefitům patří ekologický charakter a minimum starostí souvisejících s pravidelnou výměnou nefunkčních žárovek. Zajímají vás podrobnosti?

Výhody LED osvětlení

Technologie Light Emitting Diode sice spatřila světlo světa již před několika desítkami let, nicméně až nyní doznala skutečně velkého rozvoje. Dnešní LED diody jsou neobyčejně flexibilní, odolné a jejich životnost činí až 50 000 hodin. To v praxi znamená více než 5 let nepřetržitého svícení. Energetické nároky jsou minimální, a to i navzdory malým rozměrům. Možná vás překvapí, že světlo dodávané „klasickými“ žárovkami (tedy těmi se žhavým vláknem) tvoří jen 5 % z dodané energie. Zbytek se transformuje na tepelné záření. V případě LED žárovek elektřina přechází přímo na světlo. Dochází k výrazné úspoře energie a minimálnímu opotřebení diod. Za pozornost stojí také vysoká odolnost (v podstatě až nerozbitnost) LEDek. Shrňme si to. LED osvětlení nabízí extrémně dlouhou životnost, nízkou spotřebu energie a šetrnost vůči životnímu prostředí. Diody okamžitě svítí na plný výkon, jsou odolné vůči nárazům, neobsahují rtuť a nepřehřívají se. Napadá vás jediný důvod, proč se LED žárovkám bránit? S ohledem na rapidní pokles cen kvalitních výrobků se investice velmi rychle vrátí.

Tip na výhodný nákup

Chcete-li se podívat na aktuální nabídku kvalitního LED osvětlení, zamiřte do specializovaného e-shopu svitime.eu. Kvalifikovaný prodejce vám ochotně poradí s výběrem optimálního osvětlení pro váš domov!

Publikováno: 14. 12. 2015

Kategorie: Finance | Energie

Autor: administrator

Tagy: led osvětlení výhody | led žárovky úspora