Pronajměte si adresu trvalého pobytu v Praze

Zřejmě tušíte, že si firmy mohou pronajmout sídlo na nějaké lukrativní adrese, a to už za pár stovek korun měsíčně, někdy i pod stovku, pokud jste nenároční. Stejně tak snadno lze ovšem pronajmout i adresu trvalého pobytu. Každý občan ČR musí mít svou adresu trvalého pobytu, pouze jednu jedinou. S narozením se naší adresou pobytu stává adresa domova našich rodičů a obvykle jí zůstává až do dospělosti. Pak si zařídíme vlastní bydlení a změníme ji.

K čemu všemu je nutná adresa trvalého pobytu?

Máte ji uvedenou na všech dokladech, například na občanském průkaze. Pro komunikaci s vámi ji používají úřady, lékaři a všechny státní organizace. Využívá se však i pro jiné účely. Podle adresy trvalého pobytu se například dětem přiřazuje místa ve školce. Na základě trvalého pobytu můžete získat právo na parkovací místo v dané lokalitě. A právě proto mají lidé zájem o pronájem adresy trvalého pobytu. Z těchto a dalších důvodů se prostě může hodit mít adresu jinde, než doopravdy bydlíte.

Kolik stojí pronájem adresy a jak složité je zařídit ho?

Cena za pronájem adresy trvalého pobytu v Praze se pochopitelně odvíjí od toho, na jakém místě si adresu zařídíte. Čím lukrativnější, tím dražší. Pořád se ovšem bavíme o částkách v řádu stovek. Zařídit si novou adresu trvalého pobytu není komplikované, avšak změnu musíte oznámit na několika místech. Budete potřebovat nový občanský průkaz, změna se musí nahlásit zaměstnavateli, ve škole, v bankách, v pojišťovnách, u mobilního operátora, případně na živnostenském úřadě atd. Pro samotné ohlášení změny místa trvalého pobytu je nutné:
  • vyplnit přihlašovací lístek,
  • prokázat svou totožnost (pomocí občanského průkazu),
  • doložit vlastnictví nemovitosti či oprávnění dokazující, že ji můžete užívat (to vám dá pronajímatel adresy).
Rozhodně se procesu nebojte. Firmy, které se pronájmem adresy zabývají, vám rády pomohou.

Publikováno: 23. 05. 2022

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator