Designové trendy se nevyhýbají ani krbům

Pohráváte si s myšlenkou na vlastní krb a čerpáte informace, které souvisí s posledními trendy? Ne? V tom případě byste měli začít, protože i krby prochází designovými změnami, byť ne tak často jako jiné interiérové prvky. Co je v krbařství aktuálně trendy, vám prozradíme v následujících řádcích. Inspirujte se a dopřejte svému bydlení přítomnost ohně v originálním pojetí – nastolíte unikátní atmosféru, kterou si zamilujete.

V kurzu jsou jednoduché linie a čistý design

Zaznamenali jste, že světoví interiéroví architekti preferují minimalismus? Bydlení se jednoduchým nábytkem a ještě jednoduššími doplňky je v módě, no a podobě to platí i v krbařství. Krby a topeniště musí jít ruku v ruce s architektonickým návrhem moderního interiéru.

Co se týče materiálů, v popředí je sklo a tedy krbová kamna se zaskleným topeništěm. Je logické, že není jediný důvod zakrývat výhled na plápolající oheň. K nejvýraznějším výstřelkům patří topeniště a krby zapuštěné do oken – umožňují úžasný výhled do ohně i zahrady.

krby

Harmonie betonu a kovu

Mezi další populární materiály patří beton. Donedávna se sice používat striktně ke stavebním účelům, ale v kombinaci s kovy nebo sklem vypadá velmi dobře. Výhoda spočívá v širokých možnostech úprav a barvení. Beton se stal nedílnou součástí moderních krbů, a to jak v neupravených, tak barevných variantách.

V souvislosti s kovy pak hovoříme především o oceli, která interiéru sluší a dodá mu na eleganci. Za zmínku stojí i praktické vlastnosti – ocel je odolná a rozumí si se sklem. Výsledkem je dokonalá symbióza.

Nestárnoucí dřevo a přírodní kámen

Potrpíte-li si na přírodní materiály, pak váz dozajista zaujmou krby s dřevěnými prvky. Masivní krbová římsa působí příjemným dojmem, dobře se kombinuje s jinými materiály a zároveň se snadno čistí.

Znamenitou volbou může být i kamenné obložení krbu nebo stěny v jeho okolí. I kámen, podobně jako dřevo, evokuje bezprostřední blízkost přírody. Krom toho je odolný, nehořlavý a vizuálně přitažlivý.

moderni-krby

Moderní krby vás překvapí nejen designem, ale také čistotou spalování a regulací spotřeby paliva. Výrobci se snaží o neustálý vývoj i z hlediska ekologie topení a daří se jim to na výbornou.

Článek vznikl ve spolupráci s odborníky z Topsys Praha, spol. s r.o. (www.topsys.cz)

Zanech komentář

1 komentář