Připravte svůj dům na první prohlídku, aneb jak zvýšit atraktivitu nemovitosti pro kupující

Když už se rozhodneme, že chceme svou nemovitost prodat, chceme to mít rychle a v pořádku za sebou. A jako u všeho, je i tady důležitá příprava. Poradíme vám několik tipů, jak zvýšit atraktivitu nemovitosti a udělat na kupující ten nejlepší dojem hned na poprvé.

Úklid a údržba

Začněte důkladným úklidem. Kupující si všimnou každého detailu, takže se postarejte o to, aby váš dům zářil čistotou. Ujistěte se, že všechny místnosti jsou uklizené, okna umytá a koberce vyčištěné. Kupující si potřebují představit sami sebe, jak žijí ve vašem domě. Proto bude lepší, když odstraníte všechny osobní předměty, jako jsou fotografie, suvenýry a další osobní věci. Čím prázdnější dům bude, tím lépe si ho kupující dokážou představit podle svých potřeb.

Vytvořte příjemnou atmosféru

Atmosféra hraje obrovskou roli v tom, jak se kupující při prohlídce cítí. Zapalte svíčky, použijte jemné osvěžovače vzduchu a otevřete okna, aby se místnosti provětraly. Příjemná vůně a dostatek přirozeného světla dokáží na zájemce udělat pozitivní dojem. Dům by neměl být ani přeplněn nábytkem. S jeho stěhováním vám pomůže Stěhování Bohemia.

Zahrada a exteriér

Upravená zahrada, posekaný trávník a uklizený dvůr, to je to, co zájemci vidí jako úplně první věc. Věnujte trochu svého času zahradničení a uvidíte, že se to vyplatí. Odstraňte plevel, zastřihněte keře, a pokud máte pocit, že zahrada působí fádně, zasaďte rostliny nové.

Světlo a barvy

Chcete, aby místnosti vypadaly větší a příjemnější. K tomu vám pomůže světlo. Rozevřete závěsy, vytáhněte žaluzie a rozsviťte všechna světla. Jestli máte v plánu ještě malovat, tak světlé a neutrální barvy na stěnách dokáží podpořit vzdušný a čistý vzhled.

Na detailech záleží

Čerstvé květiny ve váze, čisté prostírání na stole nebo zajímavé dekorace, to jsou detaily, které změní celkový vzhled místnosti. Ale nezapomínejte, že méně je někdy více – vše by mělo být vkusné a nepřeplácané.

Připravte svůj domov, abyste mohli udělat na kupující ten nejlepší dojem. S případným stěhováním vám pak pomůže Stěhování Bohemia, a pokud máte vše připravené, stačí už jen zadat inzerát. Šťastný prodej!

Publikováno: 06. 07. 2024

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator