Doklady, demolice, likvidace. Dům zbouráte ve třech krocích

K demolici lidé přistupují nejčastěji ve chvíli, kdy zjistí, že na jejich pozemku stojí dům trouchnivějící jim před očima a doslova rozpadající se každou minutou. Taková nemovitost se stává rizikem pro své okolí, proto je třeba přistoupit k radikálnímu kroku, a to k demolici tohoto objektu. Nemusíte se obávat, demolice není nic strašného, i když to slovo možná budí respekt nebo hrůzu. Pravdou je, že se jedná o činnost, která spočívá jenom ve třech krocích.

Získání potřebných dokladů

Vůbec první kroky budou vést na stavební úřad. I když už možná máte sjednanou společnost, která se vám o demolici postará, bez potřebných dokladů nemůže být nemovitost srovnána se zemí. Je nutné získat potřebné doklady, bez toho to opravdu nejde. Těmito doklady se myslí hlavně demoliční výměr, který je takovým povolením demolice. Jedná se o pokyn k legálnímu zbourání nemovitosti.

Dále je zapotřebí mít projekt k demolici, který se zásadně zpracovává na základě původní dokumentace k nemovitosti. Pokud není dokumentace k dispozici, musí se provést průzkum objektu a na základě toho projekt vypracovat.

Samotná demolice

Jestliže už držíte v rukou demoliční výměr, další krok je naprosto jasný, a sice pusťte se do demolice! O samotnou demolici by se měla postarat ideálně sama společnost, kterou si na tuto činnost najmete. Firmy zaměřující se na demoliční práce mají už řadu zkušeností a vědí, jak při bourání stavby postupovat. Vyhnou se zbytečným problémům či nepříjemnostem, jenom stačí svěřit demolici právě jim do rukou.

Likvidace vzniklého odpadu

Co je dalším a zároveň tím posledním krokem při demolici, je likvidace vzniklého odpadu. Stavební suť, která vznikla, se zpravidla vyváží na nejbližší skládku, kde je podle pravidel také zlikvidována. Cena za odvoz suti se stanovuje na základě vzdálenosti na skládku a také podle ceny skládkovného.

Publikováno: 27. 12. 2020

Kategorie: Stavba & rekonstrukce

Autor: administrator