Recenze: Rostoucí židle Jitro

Rostoucí židle jsou v poslední době velkým hitem. Hlavně proto, že mohou vašim dětem sloužit i několik let. Jelikož je výběr v této oblasti více než velký, zaměřili jsme se na jeden konkrétní typ. Je jím rostoucí židle Jitro Klasik. Ta je primárně určena k běžnému jídelnímu stolu o výšce 75 centimetrů. Využívat ji mohou děti, které již dosáhly 1,5 roku věku.

Jak je to s použitím?

Zde nás zcela určitě nadchla celková jednoduchost. Nejenom, že je možné výškově nastavit sedák. Je možné výškově nastavit také opěrku pro nohy. Díky tomu židle Jitro Klasik skutečně padne každému dítěti dokonale. Aby bylo naše testování objektivní, zkusili jsme na ni posadit i několik našich potomků. V tomto směru dopadlo vše na jedničku a židle splnila svůj účel jak u malých dětí, tak u malých školáků.

Kvalita a provedení židle

Ani zde jsme nebyli zklamáni. Jako základ je využité sice dražší, ale tvrdé dřevo. To zaručí nejenom pevnost, ale hlavně dlouhou životnost. Právě ta by měla být klíčovou vlastností, kterou má rostoucí židle mít. Nezklamala nás ani ergonomie, tak povrchová úprava. Vše bylo perfektní. Pro pořádek také uveďme, že naším vybraným produktem byla židle Jitro klasik v provedení ořech. Tedy jedna z klasických možností, které jsou v tomto směru k dispozici. Vybírat lze ale i ze zajímavých barevných variant, kam se řadí třeba barva:
  • Světle zelená
  • Oranžová
  • Červená
  • Bílá

Celkové hodnocení? Na jedničku

Po důkladném testování hlavních vlastností židle musíme říci, že z hlediska praktického použití židle nezklamala. Trochu nás překvapilo jednodušší polstrování, které však zůstává pohodlné. Má navíc jednu klíčovou výhodu – lze sejmout a vyprat, nebo vyměnit za jiný kus. Pro někoho může být v porovnání s měkkými židlemi negativem i vyšší cena. Jelikož se v tomto případě jedná o kvalitní tvrdé dřevo, rozhodně můžeme říci, že cena židle Jitro Klasik odpovídá své kvalitě.

Publikováno: 24. 08. 2015

Kategorie: Interiér | Interiér

Autor: administrator

Tagy: rostoucí židle pro děti