Rekonstrukce bytového jádra změní panelákový byt k nepoznání

Bydlíte v paneláku a závidíte svým známým jejich krásné koupelny, zatímco středobodem vašeho bytu je původní jádro s nepříliš vábně vypadajícím umakartovým dekorem? Pak máte nejvyšší čas to změnit a pustit se do rekonstrukce. I paneláková koupelna na míru může vypadat jako ze škatulky a zcela změnit celkový charakter bytové jednotky. Co je dobré vědět před tím, než s přestavbou začnete?

Vše si předem pečlivě naplánujte

Rekonstrukce koupelny je poměrně náročný proces, a to nejen z finančního, ale také z časového hlediska. Odstranit původní jádro a realizovat zednické, elektrikářské a instalatérské práce není otázkou jednoho odpoledne, a to ani pro velmi zkušené řemeslníky. Počítejte proto s tím, že rekonstrukce zabere minimálně několik dní, a po tuto dobu nebudete moct místnost využívat. Je vhodné, abyste si u svých příbuzných či přátel zajistili možnost hygieny. Zároveň se do rekonstrukce koupelny nepouštějte dříve, než si důkladně promyslíte její budoucí podobu. S ohledem na omezené dispozice panelákového bydlení zvažte rozmístění vany či sprchového koutu, nábytku a ostatních věcí. Většího prostoru dosáhnete probouráním příčky mezi koupelnou a záchodem. Nevýhodou takového řešení je, že místnost již nebude možné užívat samostatně.

Nechte si navrhnout koupelnu na míru

Máte specifické požadavky a představy? Obraťte se na profesionály, kteří vám pomohou vaše sny realizovat. Odborníci z kuchyňského studia pro vás vytvoří vizualizaci, díky které si lépe představíte budoucí podobu vaší nové koupelny. Firma se pustí do práce až v momentě, kdy budete s návrhem stoprocentně spokojení a odsouhlasíte ho. Investice do rekonstrukce bytového jádra se bezesporu vyplatí a prostředí panelového bytu změní k nepoznání. Do koupelny se budete těšit a nikoliv se jí vyhýbat! Spoustu inspirace najdete na koupelny-diamant.cz. Specialisté na rekonstrukce působí především v okolí měst Havířov a Ostrava.