Jak správně sušit prádlo, aby nevznikla plíseň?

Nedělejte si z bytu skleník, i během zimy totiž můžete elegantně usušit prádlo, aniž byste si udělali na stěnách ráj pro plísně. Stačí dodržovat jen pár základních rad a máte vystaráno. Takže na co se při domácím sušení prádla zaměřit?

V první řadě si musíte zvolit vhodnou místnost – a jak asi tušíte, koupelna tu nebude to „pravé ořechové“. Sušák nedávejte ani k topení, protože se orosí okna a snížíte automaticky teplotu v celé místnosti (v obývacím pokoji Vám pak asi nikdo během zimních měsíců moc nepoděkuje, že?). Stejně tak sušák nepatří ke stěně, protože kolem něj musí cirkulovat vzduch. A v neposlední řadě, prádlo je nutné opravdu dobře vyždímat, takže už při zadávání pracího programu zvolíme ten s maximálním počtem otáček.

Na co si dál dát pozor? Pokud v bytě sušíte prádlo poměrně často, vyplatí se investovat například do větráku nebo odvlhčovače. Tyto užitečné spotřebiče totiž zachytí vlhkost uvolňující se z prádla a výrazně sníží riziko tvorby plísní! A vůbec nejlepším řešením je samozřejmě sušička na prádlo…

Máte nějaké vlastní tipy a doporučení? Podělte se o své zkušenosti se sušením prádla v diskuzi!

Foto: pixabay.com

Zanech komentář