Sníte o dřevěné podlaze? Sny se mají plnit!

Dokonalé bydlení neexistuje – představy lidí se v mnohém liší a to, co někomu připadá jako dobrá volba, jiný hodnotí jako nevkus. Přesto jsou prvky, které svým vzhledem lahodí téměř všem očím a svými vlastnostmi odpovídají i vysokým nárokům. Dřevěné podlahy mezi ně rozhodně patří a pokud si pohráváte s myšlenkou, že si podlahovou krytinu z přírodního materiálu pořídíte i do svého obydlí, udělejte to!

Proč si pořídit dřevěnou podlahu?

Díky dřevu váš domov získá ještě útulnější atmosféru. A nejen to – dřevěné podlahy mají ve srovnání s jinými materiály množství výhod. Za zmínku stojí především vynikající tepelně izolační a akustické vlastnosti, snadná údržba a možnost renovace. Připravte se však na to, že se budete muset rozhodnout mezi řadou variant, z nichž každá nabízí specifické výhody i nevýhody. Obecně lze sortiment dřevěných podlah rozdělit na:
  • dřevěné podlahy z masivu,
  • dřevěné parkety,
  • dýhované dřevěné podlahy,
  • plovoucí vícevrstvé dřevěné podlahy.

Proč zvážit pořízení parket?

Zajímavou volbu představují především parkety, které se odjakživa považovaly za luxusní řešení. V minulosti se sice dostaly do ústraní kvůli nástupu jiných typů podlah, ale dnes se stále častěji objevují i v novostavbách. O parketách se říká, že mohou být podlahou na celý život. V praxi samozřejmě záleží na kvalitě provedení, údržbě a renovaci parket. V každém případě se můžete spolehnout na delší životnost oproti masivní dřevěné podlaze. Parkety jsou k mání v mnoha různých provedeních z tuzemského i exotického dřeva a komu nevyhovuje přírodní barva, může zvolit některý z velký nabídky parketových laků.

Potřebujete odbornou radu?

Chcete se o dřevěných podlahách dozvědět více? Specialisté na dřevěné podlahy z Ostravy z vasepodlahy.cz vám rádi doporučí vhodnou variantu.