Stěhování a změna trvalého bydliště. Co je třeba vyřídit?

Čeká vás velká životní změna a spolu se stěhováním se bude měnit také adresa vašeho trvalého bydliště? Dejte se do zařizování a vytvořte si budoucnost, kterou si pro sebe skutečně přejete. Co bude potřeba vyřídit?

Stěhování bude hračka

Než se pustíte do balení věcí, zajistěte si stěhování. Profesionální firma vaše předměty převeze bez poškození a všechny najednou. Vy si tak můžete oddychnout od složitého zajišťování půjčovného pro vozík a shánění lidí. Stěhování v Praze je služba, která ve váš velký den skutečně přijde vhod. Zajistěte si včas svůj termín a stěhování bude skutečná hračka.

Než se přestěhujete

Než se budete ze svého bytu stěhovat do nového působiště, je potřeba si zajistit několik potřebných věcí. Mezi ty se řadí například oznámení o ukončení smlouvy pro poskytovatele internetu, elektřiny, ale také pitné vody. Nájemní smlouva by měla mít jasně uveden nejen stav bytu při jeho předání, ale také vyúčtování za všechny energie. Ukončete také povinnost platit v místě pobytu za svoz popelnic.

Změna trvalého bydliště

Budete současně se stěhováním řešit také změnu jména nebo vašeho trvalého bydliště? I zde byste měli včas kontaktovat všechny úřady a instituce, se kterými jste nějakým způsobem spjati. Jedná se tak nejen o potřebu přepisu údajů ve vašem občanském průkazu, ale také o změnu v rámci řidičského průkazu. Kontaktujte se změnou také vaši pojišťovnu, poskytovatele bankovních služeb, ale také instituce, kde máte další povinnosti. Například pojišťovnu, kde si změníte také korespondenční adresu. Stěhování zvládnete snáze, když si již dopředu vytvoříte seznam povinností, které bude potřeba zajistit. Nezapomenete tak na žádnou položku a vyvarujete se chybám z neznalosti. Nezapomeňte si trvalou adresu změnit u všech institucí, se kterými máte uzavřené smlouvy.

Publikováno: 28. 02. 2022

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator