Trendy, které ovládnou zahradní nábytek v roce 2022

Z předpovědi počasí na další dny je zjevné, že se počasí konečně umoudří a začne se chovat tak, jak se na jaro sluší a patří. Konečně se pustíme do nezbytné údržby zahrady – a po ní bude následovat zasloužený relax na terase či v altánku. Pokud se už nemůžete dočkat, až si budete vychutnávat kafíčko s přáteli nebo grilování v rodinném kruhu, dejte si v předstihu do pořádku také zahradní nábytek. Anebo přivítáte letošní sezónu s novými kousky? V tom případě se seznamte s aktuálními trendy.

Interiér se přenáší ven

Moderní zahradní nábytek již není synonymem pro fádní sestavu čítající stůl a několik židlí. Zahradní sedací souprava naopak vypadá, jako kdyby ji někdo přesunul ven rovnou z obývácích pokoje. Důraz na design a styl byl dříve patrný především v segmentu luxusnějších kousků, dnes vypadají k světu i soupravy s dostupnější cenovkou.

Recyklace a udržitelnost

Dalším zajímavým trendem v oblasti zahradního nábytku, který je v roce 2022 vidět, je častější používání a oslava recyklovaných materiálů. Daný trend jde ruku v ruce s rostoucími obavami ze změny klimatu - hledáme stále více způsobů, jak můžeme snížit náš dopad na životní prostředí. Recyklované a přírodní materiály, jako je dřevo, lýko a len, se budou v zahradním nábytku více prosazovat a pravděpodobně se také dočkáme ještě větší obliby upcyklace. Jedná se o skvělý způsob, jak co nejlépe využít starý nábytek, aniž by přišel vniveč.

Přírodní tóny

Dalším trendem v zahradním nábytku, který je třeba brát v roce 2022 vážně, jsou přírodní a tlumené tóny. U zahradního nábytku a doplňků převezmou hlavní roli například šalvějová, krémová, kašmírová a béžová. Mnoho našich kusů zahradního nábytku zahrnuje neutrální barevné palety, které se hodí pro všechny styly, včetně pískovce, muškátového oříšku a buku.

Venkovní lehátka a houpací křesla

Jedním z nejzajímavějších trendů zahradního nábytku, na který se těšíme, je používání venkovních lehátek a houpacích křesel. Ty se budou těšit pozornosti zejména v létě, protože poskytují pohodlné zázemí pro slunění. Krásné a mimořádně kvalitní zahradní sedací soupravy i houpací křesla seženete na proximastore.cz.

Publikováno: 23. 04. 2022

Kategorie: Nezařazené | Zahrada | Zahrada

Autor: administrator