Plochá střecha nabízí mnohé výhody. Co byste o ní měli vědět?

Některá rozhodnutí nejsou snadná. Například výběr střechy. Bez ohledu na to, zda stavíte nové, nebo rekonstruujete stávající bydlení, byste měli zvážit všechny pro a proti. V tomto článku se dočtete vše o základních výhodách a rizicích střechy ploché. V čem je lepší než šikmá varianta a na co byste si měli dát pozor? Více prostoru pod střechou Nepotřebujete podkroví, ale naopak byste uvítali více prostoru bezprostředně pod střechou? V tom případě jste se již v podstatě rozhodli. Díky ploché střeše získáte více místa, případně ušetříte na stavebním materiálu oproti stejně prostorné stavbě se sedlovou střechou.

Možnosti dalšího využití

Plochá střecha nemusí mít pouze funkci ochrany prostoru pod sebou. Ačkoliv je její prioritou, aby dům chránila před okolními vlivy a zamezila dešti, sněhu, slunečnímu záření apod., můžete ji využít i jako pochozí prostor a udělat si na ni posezení s grilováním. Budoucí využití se samozřejmě odvíjí od způsobu konstrukce. Velmi oblíbené jsou tzv. zelené střechy. Chcete-li svůj dům proměnit na zelení bující stavbu, máte možnost. Anebo ji využijete jako další prostor pro pěstování zeleniny? Je to na vás.

Jednodušší rekonstrukce a údržba

Další výhodou ploché střechy je lepší dostupnost. Oprava či rekonstrukce plochých střech je bezpečnější a to samé platí i o údržbě komína, okapů a dalších stavebních součástí.

Pozor na kvalitu hydroizolace

Slabým místem ploché střechy může být nekvalitně provedená izolace. Nechcete-li, aby vám přes střechu zatékalo, obraťte se na profesionály, kteří izolace ploché střechy realizují pečlivě a dle doporučených technologických postupů. Tepelná hydroizolace ploché střechy musí efektivně bránit vzniku tepelných mostů a a zajistit, aby nedocházelo ke srážení páry. Užitečné informace ohledně rekonstrukce a zateplení plochých střech najdete na www.plocha-strecha.cz.