Vana, nebo sprchový kout? Dilema, které řeší téměř každý

Ne každý má to štěstí na koupelnu, která svou výměrou umožňuje přítomnost vany i sprchového koutu. Potom se nabízí otázka, zda je lepší vana, nebo sprchový kout. Připravili jsme pro vás soubor (ne)výhod obojího, který vám usnadní rozhodování. Dilema mezi vanou a sprchovým koutem řeší při rekonstrukci koupelny snad každý. Ideální je samozřejmě obojí – vana pro delší relaxaci a „sprcháč“ pro rychlou osvěžující spršku. Jenomže kde není dostatek místa, musí jedno nebo druhé z kola ven...

Proč si pořídit sprchový kout?

Začněme u sprchového koutu, který je ideální pro příznivce sprchování a preferují kratší, ale zato osvěžující hygienu. A samozřejmě i pro majitele menších koupelen, do kterých by se vana nevešla. Vzhledem k půdorysu jsou sprchové kouty ideálním řešením, kdy se do koupelnového prostoru musí vtěsnat i nějaký ten nábytek či pračka. V současné době je k mání široké spektrum půdorysů, které mají čtvercový, čtvrtkruhový, obdélníkový či pětiúhelníkový tvar. Standardní rozměry jsou 80x80 nebo 90x90, ale setkáte se i s menšími a většími variantami. My doporučujeme větší, protože v příliš těsném sprchovém koutu není hygiena příjemná. Rozhodnete-li se pro sprchový kout, dostanete na výběr mezi několika typy otvírání zástěny – posuvnými/skládacími (šetří místo) a křídlovými dveřmi (snadnější údržba). Zároveň si budete moct vybrat z různých druhů výplně – lehčího a levnějšího plexi skla a těžšího a stabilnějšího bezpečnostního skla.

Proč si pořídit vanu?

Odpověď je jednoznačná, vana nabízí možnost relaxační koupele, které se vám ve sprchovém koutu nedostane. A ruku na srdce, horkou vanu plnou pěny si čas od času s chutí dopřeje každý. Opět dostanete na výběr mezi mnoha tvary (obdélníkové, rohové, kulaté, oválné, atypické...) a materiály (akrylát, smalt, litina). V případě větší koupelny můžete zvolit i vanu stojící uprostřed místnosti.

Existuje i kompromis

Ale co když toužíte po obojím? Pak si k vaně pořiďte vanovou zástěnu! A je jen na vás, kdy si dopřejete koupel a kdy sprchování. Při výběru vanové zástěny postupujte stejně jako u sprchové zástěny.

Publikováno: 27. 09. 2015

Kategorie: Interiér | Interiér

Autor: administrator

Tagy: vana nebo sprchový kout