4 praktické tipy, jak snadno a levně vyzdobit bydlení

Pro nudu není v domácnosti místo, ale jak si poradit se stereotypem, když se zrovna nechystáte na rekonstrukci a rozpočet vám neumožňuje nákupy nového vybavení? Zachovejte klid, nabízí se množství způsobů, jak si doma vytvořit příjemnější prostředí a zlepšit estetickou úroveň místností. Pokud vsadíte na následující tipy, nebudete litovat.

Udělejte místo pro kreativní dekorace

Na drobnostech, jako jsou interiérové dekorace, často stojí i padá celková atmosféra bydlení. Nepodceňujte jejich přítomnost a pořiďte si pár kousků, díky kterým interiér ožije. V kuchyni pověste na zeď barevné utěrky, nad postel v ložnici lapač snů a na komodu v obývacím pokoji dekorativní vonnou svíčku. Zda zvolíte tyto, nebo úplně jiné dekorace, je otázkou vašeho vkusu. Podstatné je, aby místnosti nevypadaly holé – pár ozdob si zaslouží i prostor v minimalistickém duchu. Tip: Máte šikovné ruce? Udělejte si vlastní dekorace! Vše potřebné nabízí galanterie a obchod s povlečením, hračkami a dalšími produkty Mikaton.cz.

Bytové textilie nesmí chybět

Kdy naposledy jste si udělali radost novým ubrusem? A co povlečení – možná by také chtělo vyměnit. K tomu přidejte pár měkoučkých polštářků, hřejivou vlněnou deku na křeslo – a rázem u vás zavládne úplně jiná atmosféra.

Pohrajte si s osvětlením

Optimální míra osvětlení udělá v prostoru hotové divy. Možná jste skončili pověšením centrálního zdroje (lustru) a zapomněli na lokální a doplňková svítidla. Pořízením stojací lampy, nástěnných světel či dekorativních LED pásků rozhodně nic nepokazíte. Vaše domácnost může díky nim jedině získat!

Udělejte místo pro rostliny

Pokojové rostliny všeho druhu nesmí chybět v žádném bytě či domě. Naopak jsou alfou a omegou harmonie – dokonce i podle učení feng-shui je vhodné prostor doplnit o čerstvé květiny ve váze nebo rostliny v květináči. Budete-li se o ně dobře starat, přinesou vám pozitivní energii. Jen je nenechte uvadnout, působily by depresivně.

Publikováno: 08. 09. 2020

Kategorie: Interiér | Interiér

Autor: administrator