Větráním proti koronaviru

Česko a celý svět už devět měsíců decimuje koronavirová nákaza SARS CoV-2. Podle nejnovějších poznatků se přenáší kapénkami (a proto nosíme roušky a respirátory), ale taktéž aerosolem, který se šíří nekontrolovaně vzduchem. Jedinou prevencí v interiérech je řízené větrání.

Mohlo by se zdát, že stačí párkrát za den otevřít okno a pustit dovnitř trochu čerstvého vzduchu. Ale jak zaručit, že obměna vzduchu bude efektivní a odvede zevnitř všechny škodliviny? Samotným otevřeným oknem sice pustíte dovnitř studený vzduch zvenčí, přičemž teplý vám unikne ven, ale viry a mikrobi se díky této vzdušné a teplotní rošádě rozvíří a klesnou k zemi. Zůstanou tedy uvnitř.

Jak pečovat o mikroklima

S nadcházejícím zimním obdobím, kdy budeme převážnou většinu času trávit doma, je péče o interní mikroklima velmi důležitou otázkou. Skutečnou pomocí, jak udržet prostředí „zdravé“, je použít řízené decentrální větrání. Je dokázáno, že decentrální větrací přístroje účinně pomáhají snižovat koncentraci virů ve vnitřních prostorech. Rekuperační jednotky nasávají čerstvý vzduch zvenku a odvádějí znečištěný vzduchu zevnitř. Přidanou hodnotou této funkce je zabránění chaotické cirkulace a zpětný zisk tepla, kdy nedochází k tepelným únikům a snižují se tak energetické náklady na vytápění.

Přítomné filtrační systémy navíc eliminují hluk, špínu a zápach. Díky pravidelnému provozu jednotek dochází k řízení obměně vzduchu, čímž se riziko minimalizuje nákazy chřipkovými viry nebo koronaviry.

Ventilace od Inventer

Pro větrání velkých prostor, jako jsou haly, kanceláře nebo obchody, se hodí výkonné iV-Office a iV14-MaxA od Inventer. Díky nízké spotřebě elektrické energie je zařazen do energetické třídy A+/A a pracuje v tichém režimu pouhých 20 dB. Oba dva přístroje jsou vybaveny optimalizovaným ventilátorem Xenion® EFP se zvýšenou rychlostí otáček a lepším výkonem. Ten vygeneruje průtok vzduchu až do 90 m³/h.

Dbát na prevenci je v době koronavirové to nejdůležitější. Kdy jindy investovat do svého zdraví, než teď. Rekuperační jednotky vám mohou vedle roušek, respirátorů a dezinfekcí zachránit nejen zdraví, ale i život.

Zanech komentář