Víme, jak správně vybrat stavební firmu!

Chystáte se rekonstruovat nebo stavět od základů, ale nevíte si rady s výběrem stavební firmy? Pokud se děsíte představy nedodržení stanovení ceny, termínů a následných problémů se samotnou stavbou, budou se vám hodit následující tipy. Prozradíme vám, jak si počínat při výběru stavební firmy a nespálit se.

Přesná definice zakázky

Chcete předejít případným sporům? V tom případě si dejte dobrý pozor na přesné zadání zakázky a termínu na realizaci. Pokud se ve stavebnictví nevyznáte, vezměte si na pomoc někoho nestranného, kdo objektivně vyhodnotí, zda jsou firmou navržené termíny reálné nebo naopak zbytečně dlouhé.

Obecná charakteristika spolehlivé firmy

Stavební firmy samozřejmě nelze házet do jednoho pytle, nicméně nabízí se určitá kritéria, která minimalizují rizika. V prvé řadě se zaměřte na strukturu dané firmy a zajímejte se, zda stavební práce zajišťují zaměstnanci nebo externí firmy a živnostníci. Z hlediska flexibility a případných reklamací je je lepší, když firma disponuje vlastním zázemím a zaměstnanci. Logicky nelze předpovědět, zda bude firma stoprocentně fungovat ještě za deset let, nicméně právě struktura leccos vypoví o stabilitě.

Základní kritéria výběru

Při výběru stavební firmy většina lidí klade důraz na ideální poměr těchto kritérií:
  1. odbornost
  2. reference
  3. cena
Jinými slovy – dobrá stavební firma disponuje všemi potřebnými oprávněními a certifikáty garantující určitý standard kvality služeb. Vypovídající jsou i reference uvedené na webových stránkách a samozřejmě osobní zkušenosti lidí, kteří již s danou firmou spolupracovali v minulosti. A co se týče ceny, měla by být přijatelná, ale nikoliv neobvykle nízká. To může naopak znamenat nízkou úroveň kvality, což rozhodně není to, co vyžadujete. Článek vznikl ve spolupráci s odborníky z ABS Bílina – stavební společností, která realizuje kompletní spektrum stavebních prací v oblasti od Chomutova po Ústí a především v okresu Teplice.

Publikováno: 04. 02. 2016

Kategorie: Stavba & rekonstrukce | Ostatní

Autor: administrator

Tagy: jak vybrat stavební firmu