Vyberte si své pracovní tričko s dlouhým rukávem

Máte doma zásobu pracovních triček, která se hodí v létě na zahradu nebo na sbírání ovoce, ale na zimu vám chybí teplý oděv? Pracovní trička se vyrábí i s dlouhým rukávem, stačí vědět, kde je hledat. Neodbývejte se tím, že budete na pracovní činnosti nosit stará vytahaná trika, která už se stydíte nosit do práce. Pracovní tričko s dlouhými rukávy pořídíte například v brněnském velkoobchodu s textilem s názvem Xfer. Než se však ponoříte do rozmanité nabídky, měli byste mít trochu jasno v tom, co vlastně hledáte. Pracovních triček s dlouhým rukávem mají totiž na výběr spoustu.

Základem je správná velikost a střih

Že hledáte pracovní tričko s dlouhým rukávem, jsme si už ujasnili. U dlouhých rukávů je však střih ještě důležitější, musíte si totiž pohlídat, aby vám správně seděly a nebyly spíše tříčtvrteční. I dlouhá délka je spíš na škodu, při práci potřebujete mít volné ruce a pohodlí. Svou velikost zřejmě dobře znáte, avšak jistě tušíte, že u jednotlivých výrobců se může mírně lišit. Nebuďte tedy zaseklí na své obvyklé velikosti a neváhejte zkontrolovat tabulku velikostí či vyzkoušet velikost o jednu větší nebo menší, pokud si vybíráte v kamenném obchodě. Pracovní tričko by vám nemělo plandat, ale je-li příliš obtažené, příjemně se v něm také cítit nebudete. Dále si rozmyslete, jestli je vám příjemné tričko až ke krku, nebo raději ne. V zimě hezky zahřeje, ale ne každý má rád úzký výstřih. Na zahřátí můžete nosit třeba nákrčník.

Sledujte materiál a gramáž

Bavlna je pro pracovní trička sázkou na jistotu, protože je odolná, příjemná a dobře se žehlí i pere. Snadno se mačká, avšak to vám u pracovního trička nevadí. Kromě materiálu ovšem sledujte ještě gramáž, přičemž čím je vyšší, tím lepší – tričko je pak pevné, teplé a lépe drží tvar. Standardně byste se měli poohlížet po gramáži alespoň 150 g/m2. Až na posledním místě by měla být volba barvy či vzoru, nápisu atd. Xfer prodává pracovní trička jednobarevná.

Publikováno: 24. 11. 2021

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator