Vybíráme robotický vysavač: Jaké parametry hrají roli?

Pokud bytostně nesnášíte vysávání, považujete jej za ztrátu času a raději kolem stávajícího vysavače chodíte obloukem, pak je s podivem, že se po podlaze vašeho bytu již dávno neprohání robotická varianta. Moderní pomocník, který se postará o perfektní úklid a nebude vám přitom nijak překážet. Máte nejvyšší čas si jej pořídit. A my vám prozradíme, na co se zaměřit při výběru.

Sací výkon a hlučnost

Chcete-li, aby si robotický vysavač poradit se všemi nečistotami, zvolte model s dostatečně výkonným motorem. Skvělou volbou jsou následující modely od Xiaomi: Oba výše uvedené robotické vysavače disponují sacím výkonem až 2000 Pa. V kombinaci s omyvatelným HEPA filtrem nabízí nekompromisní čištění i od nejmenších prachových částeček. S hlučností 72 dB jsou přitom na úrovni pračky či klávesnice.

Orientace v prostoru

Nejlevnější přístroje se po podlaze všelijak potácí, nepřekonají překážky a naráží do nábytku. Lepší modely naopak sebevědomě prokličkují kole překážek, nezapomínají ani na zapadlé kouty a když se vybíjí, samy se zajedou dobít do dokovací stanice. Zmíněné vysavače od Xiaomi, stejně jako vozidla od NASA či autonomní vozy od společnosti Google, využívají technologií SLAM: 13 senzorů a algoritmus simultánní lokalizace a mapování z nich dělá dokonalé nástroje pro každodenní úklid podlahy.

Mopování

Některé robotické vysavače umožňují výměnu standardního kartáče za mopovací část.

Komunikace na dálku

Inteligentní robotický vysavač nevyžaduje téměř žádnou pozornost, ale přesto by neměla chybět možnost manuálního ovládání prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu. V appce se navíc dozvíte o všech aktivitách a případných problémech přístroje.

Plocha pokrytí a doba nabíjení

Schopný robotický vysavač musí „na jeden zátah“ vysát co největší plochu a nestrávit půl dne nabíjením. Xiaomi Robrock Sweep One zvládnou cca 250 m² a k nabití potřebují jen 6 hodin. Robotické vysavače, které stojí za to, najdete u specializovaného prodejce na svetvysavacu.cz.

Publikováno: 11. 12. 2019

Kategorie: Elektronika

Autor: administrator