Výškové práce – jaké služby lze u firem poptávat?

Pracovat ve výšce několika metrů nad zemí není pro každého. A i když se vás třeba netýká závrať už na prvních stupíncích žebříku a máte pocit, že si většinu i náročnějších prací okolo domu dokážete bez problémů udělat sami, oslovit profesionální firmu na práci ve výškách se stejně vyplatí. Profi výškaři jsou vybavení nejen zkušenostmi a znalostmi, ale také speciálním vybavením, které značně usnadňuje mnoho náročných úkonů. Nabídka služeb firem nabízejících výškové práce je opravdu bohatá. S čím vším se na firmy tohoto typu můžete obrátit?

Kácení stromů

Překáží vám před okny strom, který zastiňuje celou zahradu? Stojí vám na pozemku strom, který už není v nejlepší kondici a je lepší jej porazit? Každého s motorovou pilou v garáži jistě napadne se do kácení takového stromu pustit na vlastní pěst. Tyto pokusy ale většinou dopadají neslavně a v mnoha případech končí ošklivými úrazy, či rovnou nějakou tou škodou na majetku souseda. Ať už jde o klasické nebo rovnou rizikové kácení stromů ve městech a zastavěných zónách, firmy nabízející výškové práce si s ním lehce, rychle a hlavně maximálně bezpečně poradí. Porazit strom v blízkosti elektrického vedení, silnice nebo domů není tak snadné, jak se na první pohled zdá, a proto existují specifické bezpečností postupy. Výškařské firmy mají tyto postupy v malíku a jsou vybaveny nejen zkušenostmi, ale také různými typy pilek, speciálních lan a dalším profi nářadím a nástroji, které pro laika nemá význam pořizovat. Neriskujte zbytečně a neváhejte rovnou oslovit profesionály!

Čištění okapových systémů a opravy střech

Když jsme u té bezpečnosti – hned za kácením stromů se mezi poměrně nebezpečné aktivity, do kterých se s vervou a vidinou ušetření nějaké té koruny navíc vrhá většina majitelů, dá počítat i čištění okapů a údržba střešní krytiny. Opět jde o fyzicky náročnou činnost vyžadující obratnost, jistotu, zkušenosti a správné vybavení. Profesionály vyčištěné okapy, nový nátěr střechy nebo rovnou oprava nějakých těch nedokonalostí rozhodně ušetří mnoho času a starostí. Kontrolu stavu okapů a střechy byste měli provádět pravidelně a ideálně dvakrát do roka – před začátkem zimy a na jaře. Je tedy nejvyšší čas, máte už vyhlídnutou firmu v okolí?

Nátěry a údržba fasád

Každá fasáda po čase ztratí něco ze své původní krásy a vyžaduje oživení. Zároveň málokdo ví, že leckterou zašlou fasádu stačí místo investice do nového nátěru jen pořádně vydrbat. V arzenálu služeb výškařských part najdete velmi často i údržby fasád, a to nejen průmyslových objektů, ale i rodinných domů a městských staveb. Mytí fasády je vhodné pro odstranění povrchových nečistot, jako je bahno, prach ulice, plísně i mechové porosty, a také pro oživení barevného odstínu na klasických omítkách a také dřevěném obložení. Pokud oslovená firma nabízí mytí fasád, pravděpodobně v nabídce naleznete i nátěry. Vyžaduje-li fasáda vašeho domu tento zásah, oslovte profesionální firmu bez váhání. I když jsou fasádní nátěry běžně k dostání, jde o extrémně namáhavou práci, která profíkům zabere pár hodin a běžný smrtelník se s ní trápí i několik dlouhých dní.

Publikováno: 27. 11. 2021

Kategorie: Zahrada

Autor: administrator