Vyznáte se v bezpečnostních dveřích? Přečtěte si, v jakých třídách se vyrábí

Rozhodli jste se pro pořízení bezpečnostních dveří, ale ztrácíte se v široké nabídce? Pokud se nevyznáte v jednotlivých kategoriích, pak vám při výběru pomohou informace v tomto článku. Z hlediska legislativních norem se bezpečnostní dveře dělí na 6 kategorií a podle údajů z policejních vyšetřování jsou odolné vůči vloupání pouze certifikované výrobky min. III. bezpečnostní třídy. Nedílnou součástí celku přitom musí být také bezpečnostní vložka a kování minimálně ve stejné bezpečnostní třídě. Obecně tedy platí, že byste se měli zaměřit na bezpečnostní dveře III. a vyšší třídy.

Dveře I. a II. bezpečnostní třídy

Dveře I. a II. bezpečnostní třídy jsou sice o poznání levnější než výrobky vyšších tříd, ale ceně odpovídá i výrazně nižší odolnost. S trochou šikovnosti je lze otevřít i obyčejným šroubovákem. Bude-li vás prodejce přemlouvat na tento typ, raději se po bezpečnostních dveřích poohlédněte jinde. Byly by to vyhozené peníze za dveře, které vaše bydlení nezabezpečí.

Dveře III. bezpečnostní třídy

K charakteristickým prvkům bezpečnostních dveří III. třídy patří velký počet jistících bodů (cca 17 – 19), zesílené pancéřování zámku pomocí speciálního plechu, integrovaný rozvorový uzamykací systém a tuhá ocelová kostra s oboustranným pancéřováním. Pořídíte-li si kvalitní bezpečnostní dveře této třídy, budete moct klidně spát.

Dveře IV., V. a VI. bezpečnostní třídy

Nespokojíte se se standardem III. bezpečnostní třídy? V tom případě sáhněte po výrobku, který vám poskytne ještě vyšší ochranu. Bezpečnostní dveře IV. třídy mají až 23 jistících bodů! Systémy vyšších tříd (tedy V. a VI.) jsou určeny do míst, kde je vyžadován nejvyšší stupeň zabezpečení – například v bankách, vojenských objektech, elektrárnách apod. A kde se po bezpečnostních dveřích poohlédnout? Synonymem pro kvalitu je značka NEXT. Více se dozvíte na www.next.cz.