Nebojte se se PVC podlahy. K obavám totiž není nejmenší důvod! Naopak!

Hledáte funkční a k tomu cenově dostupnou podlahu, které z designového hlediska nebude co vytknout? Pak rozhodně jste na správné adrese. Jsme si jisti, že PVC podlaha splní veškerá vaše očekávání. A mnohá dokonce předčí. Jídelny, předsíně i obývací pokoje. Právě pro tyto místnosti jsou PVC podlahy přímo ideální. Jsou odolné, nenáročné na údržbu a skvěle vypadají. Díky široké škále barev a dekorů je dokonce na pohled nerozeznáte od podlah dřevěných, parket či snad klasické dlažby. A na základě jakých parametrů vybrat tu nejlepší? Dozvíte se z následujícího článku.

Není lino jako lino

V první řadě si pojďme objasnit pojmy. Pojem PVC podlaha v podstatě značí podlahu z měkčeného vinylu, tedy klasické linoleum. Nečekejte však krabatící se lino, které si možná pamatujete z kuchyně své babičky. A také tento pojem nezaměňujte s pojmem podlaha vinylová.

Vinylová podlaha versus linoleum

Vinylové podlahy a podlahy z PVC mají společný materiál. Podlaha vinylová je z téhož materiálu obohaceného o skelné vlákno. Rozdíl je také ve způsobu dodání. Zatímco PVC podlahy se dodávají v dlouhých širokých rolích, podlahy vinylové se dodávají v dílcích různé tloušťky i délky.

Skvělé zvukovoizolační vlastnosti

PVC podlaha vyniká řadou předností. V první řadě je měkká a tedy velmi příjemná na dotek. Věřte, že na této podlaze budete s oblibou chodit i na boso. K tomu však PVC vyniká skvělými zvukově izolačními vlastnostmi, což z něj činí ideální podlahovou krytinu pro zatěžované místnosti, jako jsou obývací pokoje, kuchyně, předsíně a chodby, kde dobře tlumí kroky a jiné zvuky.

Bytová či zátěžová?

Při výběru samotné podlahy se však nezaměřujte jen na design. V závislost na stupni vytížení podlahy je také na místě zvolit její správnou sílu. PVC podlahu totiž můžete mít buď bytovou, nebo zátěžovou. Obecně by se dalo říci, že čím vyšší zátěž bude na podlahu vyvíjena, tím silnější by měla být.

Publikováno: 05. 09. 2020

Kategorie: Stavba & rekonstrukce | Stavba & rekonstrukce

Autor: administrator