Mít dobrou žumpu je základ. Proč si pořídit betonovou?

Ať chceme, nebo ne, k nejdůležitějším stavebním součástem bydlení nepatří jen střecha, okna či fasáda. Neméně důležitý je systém pro odvod odpadní vody. V případě objektů bez napojení na veřejnou kanalizaci je nezbytná realizace ČOV, septiku nebo žumpy. Každá z variant nabízí specifické výhody, ale většina lidí se nakonec přesto přikloní k betonové žumpě. Proč byste se pro ni měli rozhodnout i vy? Ve spolupráci s dobrezumpy.cz jsme pro vás sepsali největší výhody.

Dlouhá životnost

Odborníci na betonové jímky Brno vyzdvihují dlouhou životnost betonu. Pravdou je, že investice do žumpy není zanedbatelná a je nadmíru jasné, že právě dlouhodobě bezproblémový provoz bude jedním z hlavních kritérií výběru konstrukce.

Vysoká pevnost

Tato vlastnost jde ruku v ruce s životností. Betonové žumpy jsou velmi pevné a odolávají vysokým zemním tlakům. Co dodat? Snad jen to, že k poškození dochází jen ve výjimečných případech.

Vodotěsnost

Kvalitní betonová žumpa je dokonale vodotěsná. Předpokladem je volba certifikovaného produktu.

Poměrně snadná montáž

Máte snad z náročnosti realizace betonové žumpy obavy? Nemusíte. Montáž je relativně jednoduchá a zvládnete ji i bez pomoci odborníka. Z hlediska časové náročnosti nejde o nic, co byste nezvládli za pár hodin (za předpokladu, že jste si připravili jámu).

Variabilita

Betonové žumpy jsou k dostání v různých variantách. Pro menší objekty je plně dostačující objem kolem 4 m³ a majitelé větších domů mohou zvolit až trojnásobně objemnější nádrže. Případně propojit více žump a dosáhnout požadovaného objemu.

Příznivá cena

Specialisté na betonové žumpy Ostrava upozorňují, že cena betonových konstrukcí je oproti plastovým nižší a s ohledem na užitné vlastnosti bezkonkurenční.

Rozhodli jste se? V případě dalších dotazů se nebojte zeptat odborníků z dobrezumpy.cz. Ochotně vám s výběrem žumpy poradí a prozradí vše, co by vás mohlo zajímat.

Zanech komentář

od administrator
„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich