Odzimování bazénu

Kdy je vhodná doba pro odzimování bazénu? V době, kdy jsou minimální noční teploty trvale nad nulou a teplota vody dosáhne 10 – 15°C. Tedy někdy v polovině dubna a u zastřešených bazénů ještě dříve. To znamená, že máte nejvyšší čas a my vám prozradíme, na co si dát pozor a na co nezapomenout.

Postup při odzimování bazénu

1. Vyčistěte dno a stěny bazénu

Jakmile sundáte krycí plachtu a vyjmete z vody dilatační plováky nebo PET lahve, které v průběhu zimy bránily rozpínání ledu, vizuálně zkontrolujte bazén, zda není na některém místě poškozený. Předtím, než dopustíte vodu, očistěte dno a stěny. Začněte stěnami a poté přejděte na dno. Mohly by se vám hodit přípravky jako Chemoform na čištění okrajů a základní čistič, případně Laguna Clear Spray. K odstranění hrubých nečistot můžete použít dnovou síťku nebo kartáč.

2. Připojte bazénové technologie

Prvním zařízením, které se připojuje, je bazénová filtrace. Ještě předtím ale zkontrolujte, zda nejsou porušeny hadice a těsnění, případně je vyměňte za nové. Nezapomeňte ani na kontrolu vypouštěcího šroubu čerpadla filtrace a filtrační nádoby. Při připojování hadic buďte ostražití a postupujte dle návodu. Poté můžete zapojit ostatní technologie (např. solární ohřev, dávkovač chemie, UV lampu...). Nakonec dotáhněte všechny spoje a proveďte tlakovou zkoušku. Dejte si pozor na dotahování plastových přírub – dotahujte je s citem, jinak byste je mohli nevratně poškodit.

3. Dopusťte vodu

Bazén s pevnou stěnou a skimmerem dopusťte tak, aby voda sahala do poloviny výšky rámečku skimmeru. Bazény s nafukovacím límcem se dopouští na cca 80 % objemu. Používejte vodu z vodovodního řádu – je upravená a ušetříte za chemii.

4. Upravte bazénovou vodu

Napouštíte-li vodu ze studny nebo vrtu, použijte přípravky k úpravě tvrdosti vody. Důležité je, aby měla voda správné pH – tato hodnota ovlivňuje spotřebu bazénové chemie. Ideální pH bazénové vody je 6,8 – 7,2. Nežádoucích zárodků a bakterie se zbavíte přidáním speciálními bazénovou chemií s chlorem nebo bez něj. Po uplynutí několika dní (ideálně týdne) změřte hladinu pH a volného chloru. Budou-li v normě, můžete se začít koupat! Foto: pixabay.com

Publikováno: 01. 04. 2015

Kategorie: Zahrada | Zahrada

Autor: administrator

Tagy: jak odzimovat bezén | odzimování bazénu