3 tipy pro vkusné a praktické zařízení kuchyně

Ať už plánujete větší rekonstrukci, nebo jen hledáte menší doplňky do stávající kuchyně, hodit se vám může tento článek. Dozvíte se několik rad, jak si poradit i s malým prostorem a vybavit svou kuchyň pro praktické využití.

Kuchyně vašich snů

Chcete se pustit do větší rekonstrukce tak, aby výsledná kuchyně dokonale splňovala vaše představy o bydlení? V takovém případě je dobré nečekat na poslední chvíli a se sbíráním inspirace, moderních vychytávek a dalších drobností, které potřebujete pro zařízení této důležité místnosti, začít co nejdříve. Udělejte si přibližnou cenovou kalkulaci, kolik to všechno asi může stát, a prohlédněte si nejrůznější varianty.

Moderní a praktické

Mezi velmi oblíbené prvky moderních kuchyní patří kuchyňské ostrůvky. Při správném použití se hodí i do menších kuchyní a skvěle fungují hlavně v otevřených prostorech. Ostrůvek nabídne cenný prostor pro pokládání věcí a další pracovní plochu k vytváření chutných pokrmů. Jakmile si jednou zvyknete na prostornou kuchyni s ostrůvkem, už nebudete chtít žádnou jinou. V moderních kuchyních se také hodně sází na kvalitní materiály s dlouhou životností a samozřejmě krásným vzhledem. Pečlivě tedy vyberte kuchyňskou linku, ale třeba i dřez.

Ukládání potravin a dalších potřeb

Pro pohodlné a praktické ukládání vybavení a potravin skvěle slouží vestavěné skříně. Aby v nich byl pořádek, zajišťují dózy na potraviny. V případě mouky, vloček, těstovin a podobně slouží kvalitní dóza i jako ochrana proti vniknutí otravných molů, kteří dokážou znehodnotit všechno, do čeho se dostanou. Pro maximální využití prostoru zvolte takové krabičky a dózičky s různými velikostmi a tak, aby k sobě krásně pasovaly a doplňovaly se. Uvidíte, že udržování pořádku a čistoty v kuchyni bude hned o něco jednodušší.

Publikováno: 26. 10. 2018

Kategorie: Interiér | Interiér

Autor: administrator