5 skvělých argumentů, proč by vám měl manžel koupit myčku

Také vás už nebaví stát každý den nad dřezem a mýt ty nekonečné hory špinavého nádobí? Rozhodně v tom nejste sama. Umývání nádobí je snad ta nejhorší domácí práce, se kterou se starostlivé hospodyňky setkávají. Skoncujte s tím! Řekněte dost! a přesvědčte manžela, že vám musí koupit myčku. Nemáte dostatek argumentů? Pomůžeme vám.

Myčka šetří peníze!

Samozřejmě, v začátku musíte do myčky investovat nemalé peníze. Po krátké době provozu ovšem začnete šetřit! A to hned na více frontách. Šetřit budete především peníze za vodu. I když se nejspíš snažíte vodou neplýtvat, myčka na nádobí je v tom mnohem lepší. Na stejné množství nádobí ji stačí mnohem méně vody než vám. Účet za vodu pak bude o dost nižší. Navíc můžete mít dobrý pocit, že děláte něco pro přírodu! Dále ušetříte peníze za mycí prostředek. I když se tablety mohou zdát jako drahá položka, spotřebovávají se mnohem pomaleji než saponát. No a nakonec – jestli si ohříváte vodu sami, ušetříte také peníze za elektrickou energii.

Myčka šetří čas!

Naskládat nádobí do myčky, zmáčknout knoflík a po ukončení mycího procesu nádobí uklidit zabere o dost času méně, než kdybyste nádobí drhly ručně. O tom snad ani nejde pochybovat! Popřemýšlejte, co všechno byste mohla stíhat, kdybyste se nemusela nádobím tolik zabývat. Mohla byste trávit více času s rodinou a s manželem, mohli byste vyrazit na procházku, na výlet, podívat se na film… věnovat se tomu, co má vaše rodina nejraději.

Myčka šetří vaši energii

Mýt nádobí je vyčerpávající činnost, co si budeme povídat. Když se konečně s nádobím vypořádáte, moc energie vám nezbývá a do ničeho se vám nechce. Nejraději byste si lehla na gauč a užila si aspoň dvacet minut naprostého klidu. Kdybyste doma měla pomocnici myčku, měla byste spoustu energie na jiné činnosti!

Myčka šetří vaše nervy

Tento argument musí na manžela zapůsobit! Mytí nádobí je vyčerpávající i psychicky. Možná jste potom trochu neurotická a protivná. Takovou ženu přece doma žádný muž nechce. Vysvětlete, že vám pošetří nervy a budete více v pohodě.

Myčka umyje lépe

Věříme, že jste pečlivá a opravdu se při mytí nádobí snažíte. Myčka je ovšem lepší! Zvládne ve vyšších teplotách než my, tím účinněji zlikviduje choroboplodné zárodky. Nádobí z myčky je čistější, i když rozdíl není vidět na první pohled.

Jakou myčku vybrat?

Nevíte, jakou myčku si vybrat? Jako první si musíte vybrat, zda chcete vestavěnou nebo volně stojící myčku. Druhá varianta se hodí, pokud kupujete myčku do fungující kuchyně. Při stavbě nového domu nebo rekonstrukci kuchyně je lepší vestavěná myčka, která tvoří jeden celek s kuchyňskou linkou. Myčky Electrolux nabízejí obě varianty. Při vybírání se soustřeďte na velikost elektrospotřebiče a na jeho energetickou třídu, eventuálně hlučnost, spotřebu vody apod.

Publikováno: 26. 06. 2019

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator