5 zaručených tipů, které z vás udělají lepšího hostitele na Airbnb

Pokud máte pocit, že jste v pronajímání bytu přes Airbnb jedničky, zamyslete se nad tím, jestli skutečně vyděláváte maximum, nebo váš rezervační kalendář naopak zeje prázdnotou. Máme za to, že vždy to může být o něco lepší. A v případě dodržení následujících tipů dokonce mnohem lepší. Buďte si jistí v tom, že se ve vašem okolí najdou hostitelé, kteří zájemcům o krátkodobý pronájem nabízí něco navíc. Říkají si „superhostitelé“ a připravují vás zisk. Na druhou stranu vám nic nebrání v tom, abyste se stali jedním z nich. Odborníci na správu pronájmu bytu v Praze z Let Me Inn doporučují následující:

1. Buďte upřímní

Máte tendenci zatajovat detaily? Například fakt, že než se host dostane do vašeho, musí překonat mnoho schodů? Podělte se na svém profilu i o méně příjemné informace – vyhnete se mnoha případným nepříjemnostem.

2. Vsaďte na flexibilitu

Dejte hostům možnost, aby se kdykoliv přihlásili/odhlásili. Pevně danou hodinou je můžete naopak odradit – člověk nikdy nevím, jestli se zpozdí let... Používejte trezor nebo schránku, kde si mohou vyzvednout klíče. Ušetříte si tím čas.

3. Dejte šanci nováčkům

Ubytovávejte i hosty, kteří zatím na Airbnb nikomu nenapsali recenzi. Jen se jich předem zeptejte, co je přivádí do města, co budou během pobytu dělat a v jakém složení dorazí.

4. Dělejte více než slíbíte

Hosté ocení, když jim zapůjčíte permanentku do fitka nebo je pozvete na dvě deci, i když jste nic takového původně neslibovali. A když vás požádají o něco, co nemáte, pokuste se jim to splnit. Protože tak se chová správný superhostitel!

5. Připravte pro hosty průvodní dopis s instrukcemi

Tým zkušených odborníků z Let Me Inn má v rukávu spoustu es. Jedním z nich je pečlivě připravený průvodní dopis, ve kterém hosté najdou „černé na bílém“ všechny důležité informace. Například návody, jak zacházet s jednotlivým příslušenstvím, otevírací dobu nejbližší prádelny, tipy na restaurace v okolí... Však vy na něco přijdete. Jistě chápete, kam výše uvedenými tipy míříme. Abyste se stali superhostitelem, budete muset vyvinout maximum pro komfort hostů. Anebo se obraťte na Let Me Inn a nechte správu Airbnb na nich. Nebudete muset dělat vůbec nic a váš zisk přesto výrazně stoupne.

Publikováno: 31. 01. 2019

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator

Tagy: airbnb tipy | jak vydělávat na airbnb