Bydlení, parkování a vaše pohodlí

Našli jste nemovitost vašich snů? Zamysleli jste se nad parkováním ve zvolené lokalitě? Nechceme vám kazit radost, ale pouze upozornit na jeden z praktických aspektů bydlení, který může snížit nebo zvýšit váš komfort života. Na co se zaměřit?

Dopravní obslužnost nové lokality a výstavba okolo

Ještě jste se nevzpamatovali z radosti, že jste byli mezi prvními zájemci o prohlídku nemovitosti? Odhoďte sentiment a zjistěte si, jak vypadá pozemková mapa v dané vesnici nebo městské části. Abyste se jednoho dne neprobudili a před vámi nestálo sídliště a vy jste neměli, kde nechat zaparkovat řemeslníky nebo návštěvu. Se stejnou ostražitostí přistupte k hodnocení dostupnosti veřejné hromadné dopravy. Dva kilometry vzdálená zastávka může být problémem při náledí nebo se zlomenou nohou. Jak často budete reálně používat auto?

Víte, kde zaparkujete?

Možnosti parkování hledejte už při prohlídce nemovitosti. Na běžném sídlišti je systém parkování transparentní. Kdo dřív přijede, ten má lepší stání. Je výhodné mít k bytu soukromé parkovací místo nebo garáž (i kvůli modrým zónám rozšiřujícím se ve větších městech). V obcích, kde obyvatelé spoléhají kvůli nedostupnosti veřejné hromadné dopravy na auta, může hrát roli také objem turismu. Makléře se na to vyptejte, protože ačkoliv vám nyní nevadí jezdit do práce na kole nebo parkovat kilometr od domu, může se váš zdravotní nebo rodinný stav změnit.

Jak vypadá dobrá garáž?

Nenápadná, nenarušuje vzhled domu a ladí s celkovým pojetím stavby. Tak to ale nemyslíme. Má garáž dobré tepelně izolační parametry? Je dobře odvětratelná? Dá se k ní ze silnice pohodlně najet? Jak je řešen práh a podlaha garáže? Vejde se do ní jedno nebo více aut a pracovní stůl na odkládání věcí z auta? Má nemovitost technickou místnost nebo sklad? Jak se otevírají garážová vrata? Jsou kvalitní? Otázka garážových vrat je vlastně jednou z nejdůležitějších. Sekční vrata, rolovací, dvoukřídlá či posuvná garážová vrata… Každý typ je vhodný pro jiný způsob užívání, jiné prostorové možnosti. Ujasněte si tedy veškeré své potřeby ještě před stavbou, ať vám dlouhá léta každodenního užívání vyhovuje na maximum. Vždyť jde přece o vaše pohodlí.

Publikováno: 25. 05. 2021

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator