Stavíme plot z plastových plotovek

Plot je vizitkou každé zahrady a pokud se poohlížíte po řešení, které je naprosto bezúdržbové a zároveň vyžadujete pěkný vzhled, sáhněte po populárních plastových plotovkách. Plastové ploty představují moderní řešení, které uspokojí i ty náročnější z vás. Menší plotová pole lze realizovat čistě z plastu, větší pak z nosných sloupků (mohou být kovové nebo vyzděné). Využití plastových profilů je poměrně pestré a mimo jiné jimi lze nahradit ohradníkové kůly pro ohraničení větších pozemků a pastvin. Zároveň vhodně doplní betonové ploty stavěné na principu ztraceného bednění. Důvod, proč obliba PVC stoupá, je prostý – oproti dřevu totiž vydrží na věky věků.

Základní vlastnosti plastových plotů

Říká se, že není nad přírodní materiály, což je do jisté míry pravda. Pokud patříte k dřevomilcům, pravděpodobně vás následující výhody nepřesvědčí. V opačném případě není jediný důvod, proč nevytěžit z unikátních vlastností houževnatého PVC maximum. Za zmínku stojí i to, že dokáže vzhled masivního dřeva věrně imitovat. Oproti přírodnímu materiálu však nabízí bezúdržbovost a přirozenou odolnost.

Plastové plotovky se vyrábí v tradičních tvarech a již na první pohled vypadají jako masivní profily. Jsou tvarově rozmanité a je jen na vás, jestli si vyberete rovné hrany, půlkruhové profily apod. Díky tomu, že jsou podbarvené v celé hmotě, na nich nejsou vidět drobná poškození a škrábance.

Kvalitní PVC ploty od Polyprofil

Buďme však trochu konkrétnější. Na trhu je široké spektrum výrobků, které se liší kvalitou zpracování. Nás zaujaly zahradní ploty z plastu od české společnosti Polyprofil. Plotový systém se vyrábí z tvrzeného vytlačovacího PVC, které odpovídá přísným evropským normám. Použitá surovina hravě odolá UV záření, je stálobarevná a nerozhodí ji ani vnější klimatické vlivy. Jinými slovy – ať je teplo nebo mráz, plastový plot zůstane stále stejně elegantní. Profily neoxidují ani po letech a nevyžadují dodatečnou povrchovou úpravu.

Jak je to s barevností?

PVC profily lze na přání vyhotovit v libovolném odstínu barevné palety RAL. Můžete tak plot perfektně sladit s ostatními exteriérovými prvky a vytvořit kompaktní celek s vysokou estetickou hodnotou. Neméně zajímavé jsou dekory imitující strukturu dřeva. Zlatý dub, mahagon, ořech a množství dalších variant – pokud jste vždy toužili po bezúdržbových plotovkách evokující vzhled klasických nebo exotických dřevin, není co řešit.

Univerzální řešení nejen pro oplocení

Využití plastových profilů nespočívá jen ve stavbě plotů. Kromě plotových výplní slouží i k výrobě výplní bran, zábradlí (jak terasové, tak i balkonové nebo lodžiové), ke stavbě pastevních areálů, stání a výběhů pro zvířata. Ale to není ani zdaleka vše – plastové profily se běžně používají i ke stavbě pergol, laviček, protihlukových stěn, palisád nebo zábran proti padajícímu kamení.

plastovy-plot-2

Výhody plotů z plastu v kostce:

  • pěkný vzhled
  • pestrá paleta barev a dekorů
  • vysoká odolnost
  • bezúdržbovost

Proč nakupovat u Polyprofil?

Česká firma Polyprofil nabízí široký sortiment plastových profilů, zábradlí a dalších prvků. Plastové ploty jsou k mání ve formě stavebnicového systému, jehož montáž zvládne svépomocí opravdu každý. Standardní výrobky jsou skladem a na přání je lze nechat probarvit.

Polyprofil je přímý výrobce a garantuje vysokou kvalitu produktů. Společnost získala několik certifikátů kvality a spolupracuje s prodejci v rámci celé EU. Vzhledem k letitým zkušenostem s výrobou nabízí bezkonkurenční poměr kvality a ceny.

Další informace o plastových plotech a ostatních produktech najdete na www.polyprofil.cz.

Publikováno: 28. 06. 2015

Kategorie: Zahrada | Úprava zahrady

Autor: administrator

Tagy: plastové ploty | plot z plastu | plot z pvc