Chystáte se stavět? Obraťte se na odborníka - ušetří vám peníze i starosti

Stavba rodinného domu svépomocí, respektive s pomocí rodiny, kamarádů či známých, je jistě naprosto v pořádku. Tedy za předpokladu, že má minimálně jedna osoba patřičné zkušenosti a dokáže zajistit adekvátní dohled na celkovým průběhem realizace – takříkajíc od základů až po střechu. V opačném případě by měla být naprosto samozřejmá spolupráce s odborníkem. V České republice se bohužel v posledních letech rozmohl takový nešvar. Lidé začínají propadat mylnému dojmu a zaměňují výstavbu za kratochvíli nad stavebnicí. Jaká je skutečnost? Ačkoliv mnohé moderní technologie skutečně stavbu domu výrazně zjednodušují, stále je naprosto zásadní striktní dodržování technologických postupů a široké vědomosti v oblasti materiálů. Jedině profesionál bezpečně pozná, jaké řešení je ideální s ohledem na specifika konkrétní stavby. Letité zkušenosti a kvalifikaci návody z internetu nemohou nahradit.

Finance v hlavní roli? Také špatně

Další velkou chybou bývá přehnaný důraz na minimalizaci nákladů. Snaha ušetřit je naprosto přirozená, ale úspora nesmí jít na úkor kvality výstavby. Stejně tak není rozumné šetřit na staviteli. Profesionální služby bývají dražší, nicméně právě odborník může rozumně snížit konečnou částku, aniž by šidil na materiálu nebo nedodržel doporučený postup.

Kdo je odborník na pozemní stavby v jihočeském regionu?

Hodil by se vám konkrétní tip na někoho, kdo má dostatek zkušeností se stavitelstvím v Českých Budějovicích a okolí? Obraťte se na autorizovaného zastupitele České komory autorizovaných inženýrů a techniků Romana Kučeru. V oboru působí od roku 1994 a realizuje všechny typy pozemních staveb v Českých Budějovicích. V Kučerových referencích nechybí stavba novostaveb v Českých Budějovicích, veřejné objekty, ale ani průmyslové ani zemědělských stavby. V rámci komplexních služeb nabízí vše od vypracování projektové dokumentace až po zajištění realizace stavby.

Publikováno: 23. 04. 2020

Kategorie: Stavba & rekonstrukce | Stavba & rekonstrukce

Autor: administrator