Chystáte se vybavit své obráběče pořádnými pomůckami? Víme, jak ušetřit

Každý zkušený obráběč moc dobře ví, jak velké množství potřeb je nutné mít poblíž stroje. Právě díky nim jsou totiž daní řemeslníci schopní svědomitě plnit přísné požadavky klientů. Ti očekávají maximální přesnost, rychlost, kvalitu i nízkou cenu. Jak se s těmito požadavky úspěšně vypořádat?

Rozhodně nešetřete

Možná se vám to zdá jako banalita, ale příliš velké množství nezkušených majitelů firem se snaží šetřit na místech, kde se to nevyplatí. Provozování soustruhů, frézek i dalších zařízení je zkrátka drahé. Pokud vše děláte dobře, vaše investice se vám několikrát vrátí. Častým kamenem úrazu jsou samotné nástroje. Každý materiál, stejně jako operace vyžaduje specializovaný typ nožů, vrtáků, fréz i dalších nezbytností. Zkuste použít vrták na hliník při práci s nerezovou ocelí a ihned se přesvědčíte na vlastní oči i sluch. Nepodceňte ani dostatečné množství všech druhů měřidel. Pokud bude mít každý zaměstnanec vlastní mikrometrické měřidlo, dutinoměr, výškoměr, hloubkoměr a další vybavení, podstatně tím zvýšíte rychlost výroby. V žádném případě je nenechte si navzájem půjčovat jeden ošoupaný kus, jak to bývá zvykem.

Kalibry nadevše

Během realizace zakázek se neobejdete bez třmenových a válečkových kalibrů. S jejich pomocí hravě dokážete zrealizovat uložení s přesahem i s vůlí. Podobná situace platí i pro vnější a vnitřní závity všech druhů. Přesně proto pořiďte svým podřízeným i kalibr závitový a měřicí kroužky. Bez nich nebudete schopni dodat ani jediný obrobek. Nyní k samotným úsporám. Podíváte-li se na stránky oblíbeného e-shopu pod výše vloženými odkazy, dočkáte se ohromného výběru všech normovaných nástrojů, měřidel i kalibrů za bezkonkurenční ceny. Během několika málo kliknutí si je objednáte až k branám firmy.

Publikováno: 27. 05. 2023

Kategorie: Dílna a hobby

Autor: administrator