Jak uklidit auto po zimě?

Jaro se blíží a s ním i potřeba vyměnit pneumatiky a dát autu nějakou tu potřebnou péči, ke které patří i úklid auta po zimě. Zjistěte, jak auto správně umýt a uklidit! Řídíte se mýty, které tvrdí, že špinavé auto odradí zloděje? Asi každému je jasné, že čistota není to, co zloděje láká, proto byste neměli úklid auta odkládat a vymlouvat se.

Generální úklid auta

I když je generální úklid skloňován ve všech pádech hlavně před vánočními svátky, i po zimě je třeba na něj myslet. Tentokrát však nebudete gruntovat svůj obývací pokoj, s jemným hadříkem a čistícími prostředky zamíříte do interiéru svého vozu. Tam se totiž během podzimu a zimy nakupilo mnoho nečistot, prachu a nepořádku, který vám ničí komfort cestování a osobní prestiž před okolím.

Jak na úklid vozu?

Stejně tak jako mytí oken ve vašem bytě, i mytí oken v autě je nepopulární, ale zároveň nezbytnou činností. Dobrý výhled je pro řidiče, tak i všechny spolujezdce klíčový. Používejte jemný hadřík a k mytí autooken určené přípravky, ty odstraní veškerou mastnotu, otisky, nečistoty. Interiér auta tvoří plasty, na kterých se velmi dobře usazuje prach. K dokonale čistému vzhledu plastu použijte pěnový čistič a přípravky, jenž obsahují lanolin a silikon. Pěnu nanášejte houbičkou a pečlivě rozleštěte. Zašlé potahy a skvrny ze sedaček kazí vzhled vozu. Potahy můžete vyprat na jemný program v pračce. Sedadla pak vyčistěte ručně. Na světlé skvrny se dobře osvědčuje suchý čistič na koberce - nasypte jen na sedadlo a přitlačte jej, po chvilce působení prášek vysajte vysavačem. Na odolné skvrny je třeba použít speciální přípravky a techniku.

Nevíte si rady s odolnou skvrnou?

Pokud si už nevíte rady, jak odolnou skvrnu a jiné nečistoty odstranit, objednejte si službu úklid Praha - odborníci na úklid vám rádi pomohou! Pražská úklidová firma cisteuklidy.cz se zabývá komplexním úklidem domácnosti, kanceláře, venkovních prostor. Vše záleží jen na domluvě!

Publikováno: 10. 02. 2016

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator