Proč se vyplatí investovat do nerezového zábradlí? Realizaci zvládnete i sami

Zábradlí je především základním bezpečnostním prvkem schodiště, ovšem ztrácet by nemělo ani po designové stránce. Spousta lidí se zaměřuje na design schodišťových stupňů a estetiku zábradlí často ignorují. V následujících řádcích vám prozradíme, proč zvolit zrovna nerez. Vybrat vhodný materiál je poměrně těžký úkol, ale rozhodně nic neztratíte s nerezovým provedením, které nachází uplatnění v domácnostech i komerčních prostorech.

Nerezová ocel je volba číslo jedna

Nerezová ocel je bezpochyby jasnou volbou pro stavitele a architekty, kteří navrhují schodiště a zábradlí pro komerční prostory. Stejně tak se s tímto řešením setkáte ve veřejně přístupných budovách, nemocnicích, kancelářích a dalších prostorách. Jestliže si zakoupíte nerezové L profily, klidně si zábradlí postavíte i svépomocí.

Vysoká pevnost

Nerezová ocel nachází uplatnění ve vysoce frekventovaných prostorách, kde je ještě vyhledávanější než hliník anebo dřevo, a to díky své velmi vysoké pevnosti. Hliník je v porovnání s nerezovou ocelí měkký kov, takže nevydrží takovou zátěž.

Snadná údržba

Dřevo snadno absorbuje kožní oleje, a to i když je ošetřeno mořidlem, respektive barvou. Oproti tomu nerezová ocel je neporézní, což je důležité pro místa s vysokým provozem. Velmi snadno se čistí navlhčeným hadříkem. Nerezová ocel se nebarví ani nelakuje, a přitom odolává korozi. Kyslík je pro nerezovou ocel nezbytný, aby se obnovil její pasivní film oxidu chromu, a proto se i doporučuje, aby se na ni nenanášela nějaká vrstva.

Ultramoderní vzhled

Nerezovou ocel považujte za prvotřídní materiál, přičemž nabízí elegantní, čisté linie a jednoduchý, moderní design. Pokud hledáte špičkový vzhled, zábradlí z nerezové oceli je to pravé ořechové. Podívejte se do nabídky společnosti Kovoinox, která se specializuje na prodej nerezových i hliníkových polotovarů.

Publikováno: 23. 03. 2023

Kategorie: Stavba & rekonstrukce

Autor: administrator