Cvičení rychle a levně z pohodlí domova

Obsah článku:
  1. Hrazda
  2. Činky
  3. Kettlebell
Cvičení v domácích podmínkách nemusí hned nutně znamenat honosně vybavenou posilovnou vyžadující minimálně jednou velkou místnost pro to určenou. Dá se vystačit opravdu se základním vybavením kdesi kupříkladu v obývacím pokoji. Další nespornou výhodou je ušetření peněz za vstupné do fitness center a taktéž samozřejmě času spotřebovaného během přesouvání, který bychom jinak mohli využít na samotné cvičení.

Hrazda

Za ideální volbu pro posilování horní poloviny se obecně považuje hrazda, kterou lze pořídit v několika variabilních variantách se snadnou instalací. Na hrazdě si můžete vytvarovat břicho, prsní svaly a ruce. Zejména muži ocení skutečnost, že díky cvičení na hrazdě mohou získat takzvaná rozložitá záda a široký hrudní koš, což bývá jedním ze symbolů atraktivity.

Činky

Bez činek ani ránu. I každá domácí posilovna by měla být vybavena činkami. Ty jsou vhodné pro posilování stehen a hýždí tak, že si je dáte za krk, a vytvoříte tak na ně větší tlak. Pomáhají také zpevnit svalstvo na zádech, prsou a rukou. Činky dělíme na jednoruční a obouruční. V případě jednoručních bereme do každé ruky jednu činku. Obouruční činku zase při cvičení používáme jenom jednu, jelikož ji uchopíme do obou rukou.

Kettlebell

Na první pohled může připomínat dělovou kouli, jedná se však o obouruční činku s širokým madlem. Tento atypický tvar ji zaručuje předsunuté těžiště, díky němuž svou silou působí proti síle ruky. Kettlebell se využívá pro cvičení zejména švihy, během kterých se činka hodí směrem za sebe mezi nohy. Zvedání probíhá skrze dynamické trhy, při kterým činku zvedáme směrem vzhůru ze sedu od země. Ve výše zmíněných řádcích jste si již něco málo dozvěděli o tom, jak začít cvičit v domácích podmínkách. Začít je opravdu jednodušší, než by se na první pohled mohlo zdát.

Publikováno: 28. 12. 2021

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator