Další rozměr saunování, to je finská sauna

Ačkoli klasické saunování s poléváním žhavých kamenů vodou se stále drží v kurzu, další oblíbenou variantou je finská sauna fungující na suchém principu. Kameny prostě jen ohřívají prostor. Při klasickém saunování lze vlny páry vytvářet ručně, nebo nechat všechno na automatice, tedy tzv. výparníku, který udržuje nastavenou teplotu u vlhkost vzduchu a postupně „dopařuje“. Zkrátka každému dle jeho vkusu.

Saunování dle vlastních představ

Může se stát, že vás saunování ve finské sauně opravdu chytne, že si tuto zdravou relaxaci fakt oblíbíte. V takovém případě pravděpodobně zatoužíte po tom mít něco takového k dispozici neustále, u sebe doma, nejen v podniku, kde se musíte chtě nechtě řídit otvírací dobou. Pokud je tohle náhodou váš případ, není nic snažšího než nás kontaktovat a dohodnout se na návrhu a následné realizaci. Naši lidé navrhnou saunu podle podmínek vámi zvoleného místa včetně doporučení kombinace materiálu, tvarů a doplňků. Naše firma vyrábí finské sauny pouze v rámci České republiky a jde výlučně o ruční výrobu všech součástí. Abychom zajistili špičkovou kvalitu celého servisu, provádí montáž sauny na místě stejní zaměstnanci, kteří ji vyráběli a mají tedy všechny díly nejlépe „v ruce“.

Přínosy pro celé tělo i mysl

V dnešní době už se finská sauna zažila jako zřejmě nejznámější místo pro saunování. Při správné míře je celý proces velmi prospěšný organismu po všech stránkách - jak fyzické, tak psychické. Změna teplot posiluje termoregulaci a pocení vyplavuje z těla toxiny, kterých člověk v městském prostředí nachytádenně víc než dost. Pokud vás trápí prokrvení končetin nebo nízký krevní tlak, pak je sauna výborné místo k eliminaci tohoto problému. V rovině psychické pohody vyplavuje saunování endorfiny, tzv. hormony štěstí, jejichž přítomnost v těle působí zase na další složky. Člověk se tak obecně cítí lépe, zbaví se stresu a opravdu se uvolní, saunování zlepšuje i spánek. Naše firma nabízí domácí i venkovní modely finské sauny.

Všeho moc škodí v každém ohledu

Saunování má na tělo hodně pozitivních účinků. Každý se ovše může změnit ve zdravotní problémy, pokud člověk pobyt ve finské sauně přežene. Ideální teplota prostoru je doporučena na 90 – 100 stupňů Celsia a vlhkost někde nad 20%. Pokud se saunou začínáte, pobývejte uvnitř klidně jen několik minut. I tehdy, když už jste tam víckrát, je doporučen pobyt v rozmezí 5 – 15 minut naráz. Nikdo přitom neříká, že si nemůžete dát několik „kol“ za sebou. Před koupí sauny si rozhodně saunování někde vyzkoušejte. Na každého působí změny teplot a teplotní extrémy trochu jinak. Proces u vás může odhalit i zdravotní problémy, které vám dosud nebyly známy. V takovém případě saozřejmě proberte vše se svým lékařem. Je také zajetým mýtem, že ochlazení má být skokové - ne, po saunování se ochlazujte pozvolna ve sprše nebo bazénku. Pro necvičený organismus je to vždycky šok, takže opravdu krok za krokem.

Publikováno: 27. 11. 2019

Kategorie: Interiér

Autor: administrator