Teplo stoupá vzhůru: Zateplená střecha je úsporná i komfortní

Cílem většiny lidí je bydlet komfortně a zároveň úsporně. Díky moderním technologiím a pokročilým poznatkům v oboru stavebnictví jdou tyto požadavky ruku v ruce. Jednou z možností, jak ušetřit nemalou částku za energie, je zateplení domu. Nemusí se však jednat pouze o zateplení obvodového zdiva – velmi účinná může být vhodně správně provedená izolace střechy.

Střecha jako ochrana před okolními vlivy

Vhodně zvolená provedená střecha je alfou a omegou pohodlného bydlení. Právě tato konstrukce tvoří základ domu a závisí na ní kvalita vnitřního prostředí. Střecha chrání interiér před vlhkostí, spádovou vodou a v neposlední řadě před hlukem z okolí. Kromě toho by měla bránit nadměrnému úniku tepla, čímž výrazně ovlivňuje mikroklima v podkroví i v nižších podlažích. Odborníci na izolace střech a krovy Český Krumlov z firmy Vlastimil Chalupka – TOMI s.r.o. upozorňují, že kvalitu izolačních materiálů a dodržení technologických postupů není radno podceňovat. Současným materiálům nedělá sebemenší problémy odvod vlhkosti a současně zabraňují průniku vlhkosti a vody z venkovního prostředí. V podkroví tak nedochází ke vzniku plísní či množení jiných nežádoucích mikroorganismů. Stavba je lépe chráněna, což se zákonitě projeví na její životnosti.

Zateplená střecha plní funkci po celý rok

Podstatnou roli hraje také dostatečná tepelná izolace. Měla by být koncipována tak, aby regulovala teplotu v interiéru v průběhu chladného i horkého období. Specialisté na zateplování střech Český Krumlov podotýkají, že dobře provedená izolace nekumuluje sálavé teplo ze slunce a nepředává jej do objektu. V zimě naopak nedochází k nežádoucím únikům tepla – izolace ho udržuje v interiéru a šetří nemalou částku za energie. A kolik peněz můžete ročně díky zateplení střechy ušetřit? Obraťte se na profesionály v oblasti izolace střech Český Krumlov a nechte si připravit kalkulaci. Více se dozvíte na strechytomi.cz.