Výhody a nevýhody bydlení v Praze

Váháte, zda se usadit v hlavním městě, nebo si pro život vybrat nějaké jiné místo? Praha má své výhody, což je důvod, proč sem míří stále více a více mladých lidí. Jenže pochopitelně se najdou i nevýhody. Nelze tedy jednoznačně říct, zda je bydlení v Praze super, nebo ne. Všechno si musíte zvážit individuálně sami. V Praze rostou stále další a další rezidenční projekty, které lákají na super moderní vybavení, atraktivní lokality a veškerou občanskou vybavenost v okolí. Necháte se zlákat?

Výhoda: Práci si tady určitě seženete

Většina lidí míří za bydlením do Prahy kvůli lepší možnosti uplatnění. Spousta mladých tady zůstává po škole, práci si často najdou už při studiu a ve svém původním domově by takovou pozici nesehnali. V hlavním městě si prostě práci najdete, když budete chtít. Na vzdělání nezáleží, je tu spousta podniků, vždycky můžete dělat uklízečku, barmanku apod. Ke zvážení: Nezaměstnanost je dnes malá. Pokud nehledáte uplatnění v nějakém atypickém oboru, s velkou pravděpodobností si práci najdete i jinde.

Výhoda: Všechno máte po ruce

Kde jinde byste měli najít všechno, když ne v Praze? Divadla, kina, zoologickou zahradu, bazény, sportoviště, kavárny, restaurace, letiště, ale také spoustu špičkových lékařů a obchodů, kde seženete všechno. Ke zvážení: Za tím vším si občas budete muset dojet docela daleko. Hodina cestování je v Praze úplně běžná. Na druhou stranu pořád je to blíž než z druhého konce republiky.

Nevýhoda: Prodej bytů je zde šíleně drahý

Ceny bytů ve velkých městech v posledních letech hodně stoupaly. Samozřejmě se to netýká pouze Prahy, ale tam byl nárůst opravdu výrazný. Pořídit si bydlení v Praze znamená zadlužit se na dlouhé desítky let. Omrkněte tedy prodej bytů v hlavním městě a najděte si na internetu nějaký modelový úvěr, ať si uděláte představu, jak dlouho byste spláceli. Ke zvážení: Byt v Praze bude mít za několik let větší hodnotu než někde na vesnici.

Nevýhoda: Čekají vás zácpy a hromada lidí, pokud nezvolíte rezidenční projekty za Prahou

Na ježdění vlastním autem po Praze raději zapomeňte, věčně byste stáli v zácpách. Budete se muset smířit s cestováním v MHD. Je-li vám proti srsti, asi v hlavním městě moc nepochodíte. Ke zvážení: Teoreticky se vůbec nemusíte pohybovat v těch nejvíce zalidněných oblastech. V poslední době se hodně prodávají domy v okrajových částech Prahy s dostupností do centra kolem 20 minut. A když si i práci seženete někde mimo hlavní dění, budete si žít docela v klidu a v přírodě.

Publikováno: 03. 06. 2019

Kategorie: Reality | Reality

Autor: administrator