Domov a jeho vliv na psychiku

Domov je místem, kde trávíme podstatnou část života. Je tedy jasné, že ovlivňuje naše celkové nastavení velmi významně. Dnešní příspěvek však nebude o tom, jakou sedačkou vybavit obývací pokoj. Ani vám neporadíme, která vázička se nejlépe hodí k brokátovým závěsům. Budeme se bavit o něčem jiném. Poradíme vám, jak vytvořit skutečně útulný domov. Díky sobě.

Co je to domov?

Definovat domov jako čtyři stěny k bydlení by bylo krátkozraké a nedostatečné. Dobře to vystihl například známý řecký básník Homér, když prohlásil: „Nic není sladší než vlast a rodiče na světě širém, i když máš v cizině statky a palác! Nejsi však doma!“ Domov, to jsou totiž především vztahy. Vztahy s partnerem, dětmi, prostě s těmi nejbližšími. Ti tvoří okruh lidí, kteří mají na vaši psychiku rozhodně nezanedbatelný vliv.

V hlavní roli psychika

Psychika totiž ovlivňuje spoustu aspektů vašeho života. Osobní problémy rozhodně narušují domácí pohodu. Mohou dokonce negativně ovlivnit i fyzické zdraví nebo váš profesní život. Citlivě vedená terapie naopak z vašeho domova znovu vytvoří útulný prostor plný harmonie a porozumění. A takové prostředí zase zpětně ovlivňuje vaši duševní pohodu. V tomto případě určitě platí, že jedno souvisí s druhým. Když zmiňujeme terapii, nemáme na mysli stovky hodin strávených na kanapi v ordinaci psychiatra. Udělejte to efektivněji. Existují totiž psychoterapeutické metody, které zapůsobí rychle. Jsou to přístupy orientované na řešení. Psychoterapií nepodporujete svůj problém, zaměřujete se na pozitivní změnu.

Šetříte čas i peníze

A to už jen tím, že se soustředíte na praktická řešení. Vhodně zvolená terapie totiž netrvá dlouhé roky. Každý problém dokážete s pomocí toho správného terapeuta vyřešit velmi rychle. Ale kde takového terapeuta ve svém okolí hledat? Právě jste jej našli. Nezáleží totiž na tom, kde bydlíte. Věděli jste, že psychoterapie může probíhat i online? Může. Jednoduše. Stačí vám k tomu klidné prostředí, počítač, tablet nebo i chytrý telefon a stabilní internetové připojení. Nemusíte se nikam chystat a podnikat dlouhé cesty za kvalitním psychoterapeutem. Online terapie je dostupná všem a odkudkoliv.

Publikováno: 12. 10. 2020

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator