Doplňky a příslušenství pro lepší saunování

Pořídili jste si domácí saunu? Ještě předtím, než se začnete oddávat pravidelnému saunování, zkontrolujte, jestli vám náhodou nechybí některé důležité saunové doplňky a příslušenství. Připravili jsme pro vás praktický seznam!

1. Vědro a naběračka

Finská sauna se neobejde bez vědra a naběračky na polévání rozžhavených saunových kamenů. Skvělou volbou jsou dřevěná vědra s vnitřní výplní z plastu. Odolají výkyvům tepla (nepopraskají) a snadno se čistí. Alternativou může být hliníkové nebo nerezové vědro a naběračka do sauny.

2. Odpařovač

Nedílnou součástí sauny jsou odpařovače vody nebo aromata. Nastolí v sauně harmonickou atmosféru a významně vám pomůže s uvolněním. Vhodně zvolené aromatické esence mají pozitivní vliv na zdraví.

3. Teploměr / vlhkoměr

Jak kontrolovat teplotu a relativní vlhkost? Teploměrem a vlhkoměrem. Díky teploměru budete přesně vědět, kdy (ne)polévat kamna a zda zkrátit saunovací cyklus.

4. Ozvučení do sauny

Kdo tvrdí, že v sauně musí být ticho? Podstatné je, abyste si relaxaci užili po svém. Pokud rádi posloucháte hudbu, pořiďte si speciální hudební přehrávač s odolnými reproduktory. Jestli si k saunování pustíte klasiku nebo něco tvrdšího, je otázkou vašeho hudebního vkusu. Ozvučení sauny dodá saunování úplně jiný rozměr!

5. Podlahový rošt

Proč si pořídit podlahový rošt? Aby vaše zážitky nepokazil nepříjemný pocit, kdy se vaše chodidla setkají s chladivou podlahou. K mání jsou rošty z PVC a ze dřeva, a to v různých barevných provedeních. Doporučujeme rošt v protiskluzové úpravě.

6. Stylové dekorace

Narodili jste se s citem interiérového architekta a nespokojíte se se standardní podobou sauny? Spojte příjemné s užitečným a pořiďte si dekorativní stěny z keramiky nebo břidlice. Kromě estetické hodnoty mají praktický význam, protože zvyšují odpařovací plochu při polévání saunových kamenů. Zároveň chrání palubky za kamny před zašpiněním žárem a odstřikující vodou.

Publikováno: 13. 05. 2016

Kategorie: Praktické rady

Autor: administrator

Tagy: doplňky do sauny | saunové doplňky