Je práce realitního makléře "dreamjob", nebo pořádná dřina? Přečtěte si, co obnáší!

Nebudeme chodit kolem horké kaše - práce v realitách může být velmi výnosná, ale vězte, že realitní makléř nedostává peníze zadarmo. Povaha jeho práce vyžaduje špičkové komunikativní dovednosti, trpělivost a organizační schopnosti. Zajímá vás, co práce realitního makléře přesně obnáší? Přemýšlíte, že byste s prodejem nemovitostí začali i vy? Přečtěte si článek a seznamte se s podrobnostmi, o nichž jste možná vůbec netušili.

Co musí realitní makléř umět?

Je realitní makléř práce práce jako každá jiná? Teoreticky ji může dělat každý, ale skutečně úspěšní se stanou pouze jedinci s obchodním duchem. Bez něj je zprostředkování nemovitostí k prodeji či pronájmu nemožný. Makléři zároveň musí zvládat komunikaci se zákazníkem, udržovat s ním kontakt (být k dispozici) a vyzařovat pozitivním dojmem. Důležité jsou také empatie a trpělivost. Práce je vhodná především pro ty, kdo dokáží dobře nakládat s časem a rozvrhnout si pracovní povinnosti.

Co práce obnáší a kolik si makléř vydělává?

Realitní makléř má jasný cíl: Domluvit prodej nebo pronájem nemovitosti. Tomu předchází příprava podkladů pro inzerát, komunikace s klienty a prohlídky realit se zájemci. Poté, co se některý ze zájemců pro nemovitost definitivně rozhodne, komunikuje makléř s úřady a domlouvá podepisování smluv. Určitý čas tráví realitní makléř v pohodlí kanceláře, většina jeho práce ovšem probíhá v terénu.

Kolik si realitní makléř vydělá?

Zajímá vás, jaký má realitní makléř plat? Jednoznačná odpověď bohužel neexistuje. Výdělek je závislý na tom, kolik času makléř do práce investuje a jak je šikovný. Prodej nemovitostí lze brát jen jako okrajový přivýdělek k jinému zaměstnání nebo třeba mateřské dovolené. V takovém případě jde o několik tisíc měsíčně. V plném pracovním nasazení se dá vydělat mnohem více. Plat realitního makléře závisí také na délce jeho praxe a na referencích od předešlých klientů. Pokud i vy sníte o práci s realitami, směle se do ní pusťte. Nepotřebujete žádné vysokoškolské vzdělání. Stačí živnostenský list, účast na školení, práce na svých dovednostech a píle. Zkuste to třeba s RE/MAX Nova - zavedenou pražskou realitkou, která vám poskytne perfektní zázemí a podpoří v začátcích.

Publikováno: 01. 11. 2019

Kategorie: Reality

Autor: administrator