I vaše zahrada může vypadat jako park. Co vás čeká a nemine?

Zahrada jako vystřižená z obálky časopisu o bydlení není nedosažitelný sen. Můžete ji mít i vy, ale předem upozorňujeme, že cesta k perfektnímu exteriéru není vůbec snadná. Nejdříve se musíte rozhodnout, zda se do práce pustíte vlastními silami, nebo se obrátíte na profesionály.

Inspirujte se, ale nekopírujte

Zvelebování exteriéru má jasná pravidla. Pokud jste propadli představě, že nakoupíte stromky, keře a sazenice květin, nějaký způsobem je umístíte všude tam, kde vás právě napadne, vraťte se do reality. Stejně tak není dobrý nápad kopírovat rozložení zahrady, jejíž obrázek jste si stáhli z internetu a vytiskli. Ne - prvním krokem je analýza dané plochy. Následují vyhodnocení jejího stávajícího stavu a tvorba návrhu funkčního řešení. Můžete namítnout, že váš soused všeuměl nic takového nedělá a jeho zahrada přesto vypadá k světu. Ale opravdu se bavíme o zahradě, která by neudělala ostudu ani na zmíněné titulce magazínu, nebo o jedné z mnoha zahrad, jež sice neurazí, ale ani nenadchnou? Vaše zahrada překročí hranici průměrnosti pouze za předpokladu dodržení specifických postupů. Přijměte fakt, že pozemek před vaším domem vyžaduje individuální přístup. Každá lokalita je jedinečná a úpravy musí podléhat jejím vlastnostem. Zároveň je vhodné přihlížet k potřebám osob, které se na zahradě pohybují. Například rodiče menších dětí by měly důkladně zvážit, zda skutečně potřebují jezírko, byť se jim tak líbí na fotografiích. Případně ho alespoň řádně zabezpečit. S ohledem na výše uvedené je vhodné, abyste s realizací zahrady nespěchali. Naopak si dejte na čas a sepište všechny své požadavky. Poté se snažte dosáhnout kompromisu mezi vaší vysněnou podobou a realitou.

Zahradní architekt ví, co si může dovolit

S autem přece jezdíte do servisu za odborníky, tak proč návrh zahrady také nesvěřit někomu erudovanému? Pod rukama zkušeného zahradního architekta vznikne mistrovské dílo, které vám bude dělat radost každý den – třeba i po zbytek života. Profesionál sleduje trendy a ví, jak zahradu proměnit v souladu s architekturou domu. Mimo to zohlední vaše časové možnosti ohledně údržby. Ukázky profesionálně řešených exteriérů – zahrad i větších parků a sadů, najdete na stránkách www.arboservis.eu. Společnost ARBOSERVIS realizuje veškeré zahradnické práce v oblasti okrasné zeleně a dechberoucí oázu vykouzlí i z vaší zahrady.

ARBOSERVIS provádí také sadové úpravy

Nejen vaše zahrada - k světu může vypadat i firemní areál, alej či jiná plocha. Komplexní sadové úpravy na míru v podání ARBOSERVISU zahrnují poradenství, realizaci i pravidelnou údržbu zeleně. Odborníci s bohatými zkušenostmi si poradí s jakýmkoliv terénem a doplní ho atraktivními prvky, jako jsou jezírka, palisády, mobiliář apod. V referencích najdete veřejné parky, terénní úpravy pro města, obchodní centra a další typy ploch.

Publikováno: 02. 04. 2020

Kategorie: Zahrada | Úprava zahrady

Autor: administrator