Domácí videotelefon: Váš osobní vrátný pro větší bezpečí

Kdo to zase zvoní? Abyste to zjistili, nemusíte chodit až k brance. Stačí si pořídit videotelefon – skvělý bezpečnostní prvek, který vám umožní snadnou komunikaci s návštěvníky. S těmi nevítanými se díky videotelefonu nebudete muset vůbec setkat. Ušetří vám zbytečné pochůzky a zamilujete se do něj především v zimě a za deštivého počasí. V následujících řádcích vám prozradíme, z čeho se zařízení skládá a co od něj můžete očekávat.

Z čeho se domácí videotelefon skládá?

Domácí telefon se skládá z jedné nebo více venkovních jednotek s vestavěnou kamerou, mikrofonem, reproduktorem, tlačítkem pro zvonek a většinou i s relé pro elektrický dveřní zámek a infračerveným přisvícením pro noční vidění. Venkovní jednotka se běžně označuje jako „kamera“. Vnitřní jednotka - „monitor“ - se skládá ze zobrazovače, mikrofonu, reproduktoru, ovládacích tlačítek a v závislosti na typu zařízení také z dalších prvků.

Jak videotelefon funguje?

Obě jednotky mezi sebou komunikují. Vnitřní jednotka umožňuje ovládání elektrického zámku na dálku. Obvyklá komunikace mezi návštěvníkem a domácím probíhá tak, že návštěvník zazvoní příslušným tlačítkem a poté se automaticky aktivuje přenos obrazu z kamery na monitor ve vnitřní jednotce. Na trhu je obrovské množství videotelefonů. Některé jsou určeny pro více účastníků, takže disponují více tlačítky zvonění. Obraz z kamery se pak zobrazí pouze na vnitřní jednotce příslušící určitému bytu. Na druhou stranu lze realizovat i řešení, kdy je jedna vnitřní jednotka napojena na několik kamer.

Jak vybrat správný typ?

Jednotlivé typy videotelefonů se mohou lišit v mnoha směrech. Jednat ve velikosti LCD displeje (větší displej = lepší přehled), ale také v tom, jestli jde o sluchátkový nebo bezdrátový videotelefon. Některé přístroje disponují praktickými funkcemi – například tlačítkem pro vyvolání zvukového alarmu. Může se hodit pro zastrašení nezvaného hosta! Další informace ohledně domovních telefonů můžete směřovat na odborníky z MACOM SECURITY. Nabídku najdete na www.macom-security.cz.

Publikováno: 08. 05. 2016

Kategorie: Elektronika

Autor: administrator

Tagy: domácí videotelefon | jak vybrat domácí videotelefon