Ideální podlahová krytina do dětského pokoje? Měkký plyšový koberec!

Pustili jste se do zařizování dětského pokoje? Pak byste na to měli jít hezky „od podlahy“, a to doslova. Protože právě podlahová krytina patří k těm nejdůležitějším prvkům v místnosti. Na co byste si měli dát pozor a které materiály jsou nejlepší? V následujících řádcích najdete praktické tipy!

Jaké vlastnosti by měla podlaha v pokojíčku mít?

Vybrat tu „správnou“ podlahu není snadné. Do značné míry závisí na věku dítěte – měli byste se zaměřit na takové materiály, které budou vyhovovat budoucím aktivitám dítěte. Skvělou volbou jsou linoleum či korek, ale také PVC a parkety z lakovaného dřeva. A koberec, ovšem za podmínky, že je snadno čistitelný. Při výběru je třeba vzít v úvahu, že děti tráví na podlaze spoustu času. Z tohoto důvodu by měla krytina vyhovovat nejen z estetického hlediska – k dalším logickým požadavkům patří měkkost, teplo a bezproblémová údržba.

Správnou volbou je plyšový kusový koberec

Ať už však vaše volba padne na kterýkoliv z výše zmíněných materiálů, rozhodně nezapomeňte na koberec. Nenechte se odradit tvrzením, že jde o „lapač prachu“ - to se týká především celoplošných koberců, které se skutečně hůře udržují, a proto se v nich může vyskytovat větší množství roztočů. Z tohoto důvodu je ideálním řešením například tento dětský plyšový koberec z řady Vesardi KIDS. Dětské koberce Vesardi KIDS jsou příjemné na omak a velmi útulné. Vyrábí se v nápaditých barvách a jsou jako stvořené do dětského pokoje. Jsou hustě posety sametově jemnými vlákny a děti se jich rády dotýkají. Při hraní příjemně hřejí, a navíc jsou bezpečné – mají neklouzavé dno a nepohnou se ani během hodně bláznivé hry. Stačí si jen vybrat variantu, která bude ladit s ostatními interiérovými prvky v dětském pokoji. Na vesardi.cz najdete plyšové koberce do dětského pokoje v různých velikostních provedeních.

Publikováno: 08. 02. 2018

Kategorie: Interiér | Interiér

Autor: administrator

Tagy: jakou podlahu do dětského pokoje | kusový plyšový koberec