Jak ochránit plochou střechu před zatékáním?

Spousta lidí si s plochou střechou vybaví panelové domy a problémy se zatékáním vody. Jde o mírně zavádějící představu, protože i ploché střechy nabízí specifické výhody a při správném provedení se není třeba ničeho obávat. Díky ploché střeše lze dosáhnout většího obestavěného prostoru při opticky nižší stavbě. Zároveň je konstrukčně jednodušší a nabízí možnost zastřešení stavby s libovolným půdorysem. Za zmínku stojí také využití prostoru jakožto terasy a v neposlední řadě lepší odolnost vůči požáru. V následujících řádcích se zaměříme na to, jak ji ochránit před zatékáním. Vzhledem k charakteru ploché střechy je logické, že se na ni drží sníh a srážková voda neodtéká tak dobře jako v případě šikmé střechy. A to je důvod, proč ani plochá střecha není zcela rovná – kvůli hromadění vody musí disponovat alespoň malým spádem. Dle norem minimálně 2 %.

Vyberte si spolehlivou firmu a nešetřete na materiálu

Alfou a omegou je kvalitní hydroizolace střechy, která tvoří nejsvrchnější vrstvu. Zabraňuje pronikání srážkové vody do dalších vrstev střechy a obytných prostor. V praxi se nejčastěji využívají hydroizolační pásy na bázi asfaltu nebo PVC. Poměrně často také plechy. Izolace stavebních objektů je činnost, kterou se nevyplácí řešit svépomocí – mnohem lepší je svěřit hydroizolace střechy odborné firmě s historií v daném hovoru. Vyžadujte nejen dodržení moderních technologických postupů, ale také použití špičkových materiálů. Jakákoliv úspora je v tomto ohledu naprosto nežádoucí. Nekvalitní hydroizolace může v budoucnu způsobit nemalé problémy.
Na závěr jsme si nechali tip na spolehlivou firmu, která se v oboru stavebních izolací, zateplování fasád, jakožto i jiných oprav a rekonstrukčních prací a realizace občanských staveb pohybuje již od roku 1995. Jindřichohradecká společnost Ekisys disponuje kvalifikovanými pracovníky, kteří se vodotěsné izolace vaší ploché střechy zhostí svědomitě. Další informace a bohaté reference najdete na www.ekisys.cz.

Publikováno: 10. 08. 2015

Kategorie: Stavba & rekonstrukce | Stavba & rekonstrukce

Autor: administrator

Tagy: hydroizolace ploché střechy